• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Kupował podróbki biżuterii na AliExpress. W Polsce sprzedawał jako oryginały

11 lipca 2022, 19:30
fot. KMP Gorzów
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia w sprawie 31-letniego mieszkańca Gorzowa, który oszukał blisko 350 osób. Mężczyzna kupował na chińskim portalu biżuterię za kilkanaście złotych, na której były znaki towarowe światowego producenta. W Polsce wystawiał je do sprzedaży za kilkukrotnie wyższe ceny jako oryginalne. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w 2019 roku, kiedy policjanci z Gorzowa przyjęli zawiadomienie o możliwości podszywania się pod inną osobę. Okazało się, że dane osobowe wykorzystane były na portalu Allegro do sprzedaży biżuterii znanej marki Pandora. Policjanci ustalili, że mogą to być podrobione towary.

Praca śledczych doprowadziła do podejrzanego Marka N. z Gorzowa. Okazało się, że mężczyzna sprzedał kilkuset osobom podrobioną biżuterię. Do sprawy powołano biegłego, który stwierdził, że zabezpieczone przez śledczych łańcuszki, koraliki, zawieszki i inne wyroby jubilerskie nie są oryginalne, a są to podróbki niskiej jakości. Policjanci ustalili, że 31-latek kupował towary na AliExpress za kilkanaście złotych, a następnie sprzedawał je za pośrednictwem Allegro za wielokrotnie wyższe ceny jako oryginały. Kupujący byli zaskoczeni, gdy policjanci poinformowali ich, że biżuteria jest tanią podróbką. Wartość oryginalnych odpowiedników to minimum 100 tysięcy złotych.

- W toku prowadzonego postępowania ustalono, że Marek N. prowadził za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego Allegro.pl sprzedaż biżuterii oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi Pandora. Produkty te oferował jako oryginale, a nabywał je na portalu AliExpress. W okresie od stycznia 2018 roku do stycznia 2019 roku wskazaną biżuterię sprzedał blisko 350 osobom, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. W toku postępowania podejrzany Marek N. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. W dniu 29 czerwca 2022 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko Markowi N. - komentuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Mężczyzna usłyszał łącznie blisko 350 zarzutów związanych z oszustwem. Będzie odpowiadał również za obrót podrobionymi znakami towarowymi i oferowanie ich do sprzedaży jako oryginalnej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości