Wiadomości

W weekend będzie się działo. Gorzów świętuje urodziny [program]

1 lipca 2022, 11:02
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przed nami pierwszy lipcowy weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Oprócz koncertów i spektakli, na gorzowian czekają również atrakcje z okazji 765. urodzin Gorzowa. Mieszkańcy będą mogli całkowicie za darmo skorzystać z lotu widokowego balonem na uwięzi.

Pierwszy lipcowy weekend będzie pełen atrakcji, nie tylko ze względu na kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”, ale również z okazji 765. urodzin miasta Gorzowa. Przez trzy dni zaplanowano szereg wydarzeń, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty m.in. Roksany Węgiel, a także spacer po Gorzowskich Murawach czy Kino po zmroku. Nowością będzie natomiast lot widokowy balonem na uwięzi, który zaplanowano na sobotni wieczór na błoniach nadwarciańskich w rejonie mostu kolejowego przy ul. Fabrycznej.

Mieszkańcy Gorzowa w sobotę 2 lipca będą mogli całkowicie za darmo skorzystać z lotu widokowego balonem na uwięzi. Ze względu na niekorzystne prognozy pogody, zdecydowano o rozpoczęciu lotów widokowych balonem na uwięzi szybciej, niż wcześniej planowano. Loty rozpoczną się już o godz. 18. - O tym, jak długo loty będą prowadzone, na podstawie aktualnej pogody, będzie decydował pilot - podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Balon zakotwiczony do ziemi będzie unosił się na wysokość od 20 do 40 metrów i pełnił formę tarasu widokowego przez kilka minut. Miasto podkreśla, że liczba miejsc będzie ograniczona i aby wsiąść do kosza balonowego będzie obowiązywała kolejka. Dlatego kto pierwszy ten lepszy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Chcesz podziwiać panoramę Gorzowa z balona? O tym musisz wiedzieć”.

WEEKENDOWY HARMONOGRAM DOBRY WIECZÓR GORZÓW

piątek 1 lipca

godz. 12 - Teatr Wariare "Eliksi mądrości", Scena letnia w Teatrze im. J. Osterwy

godz. 19 - The Very Polish Cut Outs, występy na Wartowni

godz. 22 - Kino po zmroku, seans filmu "Śmierć gwarantowana", polana w parku Róż

sobota 2 lipca

godz. 10 – Spacer pod hasłem „Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata” z przewodnikiem Zbigniewem Rudzińskim, zbiórka na Starym Rynku

godz. 18  - lot widokowy balonem na uwięzi, błonia nadwarciańskie koło mostu kolejowego przy ul. Fabrycznej.

godz. 19 - Tom Novy, Neevald, występy na Wartowni

godz. 19 - koncert Roksany Węgiel, scena na Starym Rynku

godz. 20 - "One man show" wystąpi Daniel Olbrychski, Scena letnia w Teatrze im. J. Osterwy

niedziela 3 lipca

godz. 19 - Skiba stand up comedy, występ na Wartowni

godz. 19 - koncert Wojciecha Mickunasa, The Voice Senior, scena na Starym Rynku

- koncert Mała Orkiestra Dancingowa, scena na Starym Rynku

godz. 20.30 - "Kobieta do zjedzenia", Magdalena Smalara, Scena letnia w Teatrze im. J. Osterwy

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości