Wiadomości

Jeziora koło Gorzowa gotowe na sezon. Za wstęp na plażę trzeba zapłacić

8 czerwca 2022, 11:26
fot. archiwum
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a do tego pogoda na początku czerwca zachęca do spędzania wolnego czasu w plenerze. Dlatego też podgorzowskie kąpieliska są gotowe na przyjęcie plażowiczów. W większości przypadków, za wstęp na plażę trzeba będzie zapłacić od 3 do 5 zł.

Wśród najpopularniejszych jezior znajdujących się w okolicach Gorzowa są te w Karninie, Nierzymiu, Kłodawie czy Lipach. Sprawdziliśmy jakie opłaty są pobierane przez zarządców za wstęp na plażę. 

Jezioro w Nierzymiu

Wraz z początkiem czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchomił specjalną linię autobusową 201, która zawiezie mieszkańców Gorzowa nad jezioro w Nierzymiu. Autobus kursuje tylko w weekendy i święta z zaznaczeniem, że kurs odbędzie tylko wtedy, kiedy jest piękna, słoneczna pogoda.

W ciągu dnia są cztery kursy z przystanku Słowiańska o godz. 9.15, 11.15, 15.15 i 18.30. Natomiast kursy powrotne z Nierzymia są o godz. 10.05, 12.15, 16.19 oraz 19.30. Cena za przejazd pomiędzy przystankiem Różanki Szklarnia i Różanki, a jeziorem Nierzym to koszt 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. Pozostała trasa jak w strefie miejskiej, czyli 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

Wstęp na teren ośrodka w Nierzymiu, który należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie jest płatny. Za bilet normalny zapłacimy 3 zł, a za ulgowy 2 zł. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Na terenie ośrodka jest również boisko do siatkówki, plac zabaw czy siłownia. W tym sezonie ma zostać otworzony również bar, w którym będzie można kupić jedzenie i zimne napoje.

Jezioro w Karninie

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. To efekt inwestycji, którą przeprowadziła gmina Deszczno za kwotę blisko 3,5 mln zł w ramach której została wybudowana nowa plaża wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek.

Od ubiegłego roku plaża w Karinie jest zarządzana przez prywatnego dzierżawcę, który dba o porządek i bezpieczeństwo plażowiczów. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik.

Osoby, które chcą skorzystać z kąpieliska, muszą zapłacić za wstęp na teren plaży. Mieszkańcy gminy Deszczno mają bezpłatne wejście na podstawie karty mieszkańca. Natomiast pozostałe osoby muszą zapłacić – 5 zł za bilet normalny oraz 3 zł za bilet ulgowy.

Jezioro w Lipach

Kolejnym popularnym miejsce w okolicach Gorzowa jest teren ośrodka w Lipach, które jest położne nad jeziorem Lubie. Na terenie ośrodka znajdują się domki na wynajem, plaża z pomostem oraz miejsce do grillowania.

Za wstęp na teren ośrodka trzeba zapłacić – 4 zł w przypadku biletu normalnego i 3 zł za bilet ulgowy. Dzieci do 4 roku życia mają wstęp wolny. Jeżeli ktoś planuje wybrać się ze swoim psem nad jezioro, to za wstęp na plażę będzie musiał zapłacić 8 zł.

Jezioro w Kłodawie

Jedynym jeziorem w okolicy Gorzowa, gdzie wstęp na plażę jest darmowy jest jezioro w Kłodawie. Gmina Kłodawa nie zdecydowała się na pobieranie jakichkolwiek opłat. Każdy kto chce skorzystać ze słońca i poopalać się na plaży lub popływać, może to zrobić zupełnie za darmo.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości