Wiadomości

Jeziora koło Gorzowa gotowe na sezon. Za wstęp na plażę trzeba zapłacić

8 czerwca 2022, 11:26
fot. archiwum
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a do tego pogoda na początku czerwca zachęca do spędzania wolnego czasu w plenerze. Dlatego też podgorzowskie kąpieliska są gotowe na przyjęcie plażowiczów. W większości przypadków, za wstęp na plażę trzeba będzie zapłacić od 3 do 5 zł.

Wśród najpopularniejszych jezior znajdujących się w okolicach Gorzowa są te w Karninie, Nierzymiu, Kłodawie czy Lipach. Sprawdziliśmy jakie opłaty są pobierane przez zarządców za wstęp na plażę. 

Jezioro w Nierzymiu

Wraz z początkiem czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchomił specjalną linię autobusową 201, która zawiezie mieszkańców Gorzowa nad jezioro w Nierzymiu. Autobus kursuje tylko w weekendy i święta z zaznaczeniem, że kurs odbędzie tylko wtedy, kiedy jest piękna, słoneczna pogoda.

W ciągu dnia są cztery kursy z przystanku Słowiańska o godz. 9.15, 11.15, 15.15 i 18.30. Natomiast kursy powrotne z Nierzymia są o godz. 10.05, 12.15, 16.19 oraz 19.30. Cena za przejazd pomiędzy przystankiem Różanki Szklarnia i Różanki, a jeziorem Nierzym to koszt 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. Pozostała trasa jak w strefie miejskiej, czyli 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

Wstęp na teren ośrodka w Nierzymiu, który należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie jest płatny. Za bilet normalny zapłacimy 3 zł, a za ulgowy 2 zł. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Na terenie ośrodka jest również boisko do siatkówki, plac zabaw czy siłownia. W tym sezonie ma zostać otworzony również bar, w którym będzie można kupić jedzenie i zimne napoje.

Jezioro w Karninie

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. To efekt inwestycji, którą przeprowadziła gmina Deszczno za kwotę blisko 3,5 mln zł w ramach której została wybudowana nowa plaża wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek.

Od ubiegłego roku plaża w Karinie jest zarządzana przez prywatnego dzierżawcę, który dba o porządek i bezpieczeństwo plażowiczów. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik.

Osoby, które chcą skorzystać z kąpieliska, muszą zapłacić za wstęp na teren plaży. Mieszkańcy gminy Deszczno mają bezpłatne wejście na podstawie karty mieszkańca. Natomiast pozostałe osoby muszą zapłacić – 5 zł za bilet normalny oraz 3 zł za bilet ulgowy.

Jezioro w Lipach

Kolejnym popularnym miejsce w okolicach Gorzowa jest teren ośrodka w Lipach, które jest położne nad jeziorem Lubie. Na terenie ośrodka znajdują się domki na wynajem, plaża z pomostem oraz miejsce do grillowania.

Za wstęp na teren ośrodka trzeba zapłacić – 4 zł w przypadku biletu normalnego i 3 zł za bilet ulgowy. Dzieci do 4 roku życia mają wstęp wolny. Jeżeli ktoś planuje wybrać się ze swoim psem nad jezioro, to za wstęp na plażę będzie musiał zapłacić 8 zł.

Jezioro w Kłodawie

Jedynym jeziorem w okolicy Gorzowa, gdzie wstęp na plażę jest darmowy jest jezioro w Kłodawie. Gmina Kłodawa nie zdecydowała się na pobieranie jakichkolwiek opłat. Każdy kto chce skorzystać ze słońca i poopalać się na plaży lub popływać, może to zrobić zupełnie za darmo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości