• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy Zawarcia nie chcą Wartowni. Przeszkadza im głośna muzyka

6 czerwca 2022, 11:00
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego trafiła petycja mieszkańców ul. Wał Okrężny, którzy sprzeciwiają się Wartowni przy ul. Wał Okrężny. Mieszkańcy proszą o zaniechanie organizowania koncertów lub zmianę miejsca imprezy. Tłumaczą, że Wartownia zakłóca ich mir domowy.

Wartownia, to miejsce, które w ubiegłe wakacje powstało z kontenerów morskich nad rzeką Wartą przy Wale Okrężnym i stało się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Gorzowa w każdym wieku. Wartownia wraca również w tym roku i pod koniec maja na Wale Okrężnym pojawiły się pierwsze kontenery.

Jak się okazuje, nie wszyscy są zachwyceni powrotem Wartowni nad Wartę. Imprezowe miejsce przeszkadza mieszkańcom ul. Wał Okrężny, który napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Mieszkańcy Zawarcia domagają się zaniechania organizowania Wartowni lub zmiany miejsca imprezy.

- Impreza kulturalna Wartownia odbywa się w okresie letnim w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. Bardzo głośna muzyka, którą słychać również w nocy zakłóca nasz mir domowy, przez co zagrożone jest nasze dobro osobiste, spokój oraz zdrowie - piszą w petycji mieszkańcy ul. Wał Okrężny.

Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie. Póki co, trwa budowa Wartowni, której start zaplanowano na piątek 24 czerwca. Wówczas na scenie wystąpi Miqro, Milkwish, Pesos. Natomiast dzień później, w sobotę 25 czerwca zaprezentuje się Catz'N'Dogz, Dj Tonka. Przez całe lato na scenie Wartowni odbędzie się łącznie 27 koncertów, zarówno muzyki klubowej, alternatywnej, jak i hip hopu. Ostatni koncert zaplanowano na niedzielę 28 sierpnia. Dokładną rozpiskę koncertów znajdziesz w artykule „Tak będzie grała Wartownia 2022! Mamy dla Was program koncertów [lista]”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości