Wiadomości

W żłobkach zabraknie miejsc dla prawie 200 maluchów

6 maja 2022, 11:22
fot. archiwum/Urząd Miasta Gorzowa
Obecnie w Gorzowie funkcjonują cztery miejskie żłobki, w których z roku na rok brakuje miejsca dla maluchów. Również podczas tegorocznej rekrutacji było więcej chętnych, niż miejsc. Jak się okazuje, do żłobków nie dostanie się prawie 200 dzieci.

Zakończył się nabór wniosków do żłobków miejskich na rok szkolny 2022/2023. Rodzice dzieci od 20 tygodnia życia do 3 roku życia mogli składać do 2 maja wnioski drogą elektroniczną. Jak się okazało, ponownie było więcej chętnych, niż miejsc w żłobkach. Tym razem w czterech miejskich żłobkach przygotowano łącznie 253 miejsca, natomiast podczas naboru drogą elektroniczną wpłynęło 449 wniosków. To oznacza, że miejsc w żłobkach zabraknie dla 196 dzieci.

Jak się okazało, największym zainteresowaniem wśród rodziców maluchów cieszył się Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1 – tutaj wpłynęło aż 146 wniosków. Na kolejnym miejscu znalazły się ex aequo Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23 – do obu placówek złożono 113 wniosków. Natomiast najmniejszym zainteresowaniem cieszył się Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 – tutaj wpłynęło zaledwie 77 wniosków.

Teraz do 15 maja komisja zweryfikuje karty zgłoszeń i wymagane dokumenty. Natomiast w dniach od 16 do 20 maja w poszczególnych żłobkach zostaną wywieszone listy dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

Te maluchy, które nie zostaną przyjęte, trafią na listę rezerwową i jeżeli zwolni się miejsce w danej placówce, rodzice zostaną o tym poinformowani. Jednak wzorem lat ubiegłych, jest to mało prawdopodobne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości