• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Rolnicy będą mogli handlować w centrum Gorzowa

25 lutego 2022, 13:28
Już od marca mieszkańcy Gorzowa będą mogli kupić świeże warzywa i owoce prosto od rolników. Sprzedaż będzie prowadzona w piątki i soboty na wyznaczonym placu przy ul. Hejmanowskiej. Uchwałę w tej sprawie podjęli gorzowscy radni podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 23 lutego, gorzowscy radni zajmowali się uchwałą w sprawie wyznaczenia miejsc ułatwiających prowadzenie handlu w piątki i soboty przez rolników oraz ich domowników. Uchwała zakładała, że każda osoba prowadząca handel musi oznaczyć gospodarstwo rolne z którego pochodzą prokudkty. A jeżeli nie zna pochodzenia towaru, wówczas musi zaznaczyć, że jest on "nieznanego pochodzenia".

Skąd w ogóle taka decyzja? Wszystko przez nową ustawę, zgodnie z którą gminy mają obowiązek wyznacznia łatwo dostępnych miejsc do prowadzenia handlu przez rolników. - Wyznaczyliśmy miejsce przy ul. Hejmanowskiej zgodnie z ustawą o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników oraz ich domowników, która nakłada na gminę obowiązek wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu z dogodną komunikacją, w pobliżu centrum miasta oraz wprowadzenia regulaminu określającego zasady prowadzenia handlu. Przedmiotem handlu na wyznaczonym miejscu mogą być tylko produkty rolne lub spożywcze lub wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Podczas głosowania 21 radnych było za podjęciem uchwały, natomiast 4 radnych nie oddało głosu. To oznacza, że rolnicy na targowisku przy ul. Hejmanowskiej będą mogli handlować w połowie marca, ponieważ uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości