• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: W mieście będzie 450 miejsc dla uchodźców z Ukrainy

25 lutego 2022, 10:20
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta
Władze Gorzowa szykują się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Miasto spodziewa się, że obywatele Ukrainy, którzy mieszkają w Gorzowie będą chcieli tutaj sprowadzić swoje rodziny uciekające przed wojną. W internatach czy hotelach ma zostać przygotowanych blisko 450 miejsc.

- Te tragiczne wydarzenia, które dzieją się na naszych oczach są tak niespodziewane i tak nieprzewidywalne. Musimy solidaryzować się z Ukrainą i wspierać się wzajemnie. Musimy stanąć przed tym wyzwaniem. Przed nami spora odpowiedzialność za przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Oczywiście jak każde miasto, przyjmiemy uchodźców i będziemy robili wszystko, aby mieli dobre warunki - mówił prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podczas czwartkowej manifestacji na Starym Rynku.

Dla uchodźców z Ukrainy miałoby zostać przygotowanych około 450 miejsc w 6 różnych lokalizacjach. Byłyby to miejsca m.in. w internatach czy hotelach. Władze Gorzowa spodziewają się, że obywatele Ukrainy, którzy mieszkają w naszym mieście będą chcieli tutaj sprowadzać swoje rodziny. Prezydent Wójcicki podkreśla, że jeżeli ta pomoc będzie tylko na krótki czas, to miasto sobie z tym poradzi. Natomiast jeżeli zostaną tutaj na dłużej, to będzie to spore wyzwanie, ponieważ tymi osobami trzeba będzie się zaopiekować.

Pomoc będzie koordynowana przez ministerstwo spraw zagranicznych. W Gorzowie i powiecie gorzowskim mieszka już kilkanaście tysięcy obywateli Ukrainy. Blisko 80 Ukraińców - lekarzy, salowych i kucharek - zatrudnia gorzowski szpital. Zarząd lecznicy postanowił wysłać ciężarówkę leków, opatrunków, bandaży i kroplówek do szpitala w zbombardowanym Iwano-Frankowsku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości