Wiadomości

Gorzów solidarny z Ukrainą

24 lutego 2022, 14:17
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wyraził swoją solidarność z narodem ukraińskim oraz obywatelami Ukrainy, mieszkającymi w Gorzowie. Na znak solidarności w centrum miasta na Starym Rynku pojawiła się ukraińska flaga.

Na znak solidarności z Ukrainą, na Starym Rynku w Gorzowie została wywieszona ukraińska flaga. Również prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wyraził swoją solidarności z obywatelami Ukrainy, którzy mieszkają w Gorzowie.

- Ta noc odmieniła na zawsze losy świata. Doszło do ataku na wolną, niepodległą Ukrainę, naszego sąsiada. Każdy naród ma prawo do samostanowienia, określania swojego funkcjonowania i rozwoju. Tego prawa nikt nie może odbierać, a tym bardziej narzucać żadnemu narodowi siłą swojej woli.

Pragnę wyrazić poparcie dla narodu ukraińskiego w jego walce o utrzymanie niepodległości. Zapewniam, że podejmujemy wszelkie działania wyznaczone nam przez przedstawicieli rządu tak, aby sprostać zarówno spodziewanej fali emigracji, jak i przede wszystkim utrzymać normalność funkcjonowania naszego miasta. Apeluję o zachowanie spokoju, przypominając, że Polska jako członek NATO jest należycie chroniona. 

Nasze miasto gości wielu obywateli Ukrainy, pracowitych, serdecznych ludzi, dla których Gorzów stał się drugim domem. Zapewniam Was Szanowni Państwo, że jesteśmy myślami z Waszymi bliskimi na Ukrainie. A w Gorzowie możecie się czuć bezpieczni – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

1/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

2/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

2/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

3/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

3/3 Flaga Ukrainy pojawiła się na Starym Rynku w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości