• -1 27°/17°
  • Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Woda i prąd na doładowanie. ZGM walczy z dłużnikami

17 stycznia 2022, 10:35
fot. archiwum
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Dlatego też w kolejnych budynkach, gdzie znajdują się mieszkania socjalne, a lokatorzy zalegają z opłatami, są montowane liczniki przedpłatowe.

W marcu 2021 roku Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ruszył z innowacyjnym projektem w Gorzowie - montażem liczników przedpłatowych w budynkach, gdzie znajdują się lokale socjalne, a mieszkańcy nie płacą rachunków. Na początek ZGM zainstalował liczniki przedpłatowe w budynku przy ul. Myśliborskiej 23. Zadłużenie 20 lokali mieszkalnych pod koniec 2020 roku wynosiło aż 612 tys. 436 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Nie płacisz? Nie będziesz miał prądu i wody. Tak ZGM walczy z dłużnikami".

Dlatego też mieszkańcy, aby móc korzystać z wody lub energii elektrycznej, najpierw muszą doładować kartę. W chwili gdy użytkownik wykorzysta doładowanie, dostęp do energii czy wody zostaje odcięty. Aby ponownie móc korzystać z mediów, trzeba doładować kartę. - Jest to jeden z elementów „nowej polityki mieszkaniowej” przyjętej w 2020 roku. Wprowadzanie takich rozwiązań technologicznych do zasobu ma na celu kontrolę nad wydatkami a przede wszystkim ich ograniczenie. Ma uczyć i motywować mieszkańców do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali i większej odpowiedzialności za eksploatację mieszkania – komentuje Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

System doskonale się sprawdził, dlatego też liczniki przedpłatowe zostaną uruchomione w kolejnych budynkach, gdzie lokatorzy nie płacą rachunków, a długi rosną. Jeszcze w styczniu energia elektryczna i woda na kartę będzie w budynku "Metalowca" przy ul. Złotego Smoka. Liczniki zostały zamontowane w całym budynku - jeżeli ktoś nie doładuje karty, nie będzie mógł korzystać z energii elektrycznej czy wody.

Jednak to nie koniec inwestycji, liczniki przedpłatowe pojawiły się również w mieszkaniach przy ul. Lipowej - tam na doładowanie jest woda i centralne ogrzewanie, a także przy ul. Kwiatowej i Energetyków - tam na kartę jest wyłącznie woda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości