Wiadomości

Woda i prąd na doładowanie. ZGM walczy z dłużnikami

17 stycznia 2022, 10:35
fot. archiwum
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Dlatego też w kolejnych budynkach, gdzie znajdują się mieszkania socjalne, a lokatorzy zalegają z opłatami, są montowane liczniki przedpłatowe.

W marcu 2021 roku Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ruszył z innowacyjnym projektem w Gorzowie - montażem liczników przedpłatowych w budynkach, gdzie znajdują się lokale socjalne, a mieszkańcy nie płacą rachunków. Na początek ZGM zainstalował liczniki przedpłatowe w budynku przy ul. Myśliborskiej 23. Zadłużenie 20 lokali mieszkalnych pod koniec 2020 roku wynosiło aż 612 tys. 436 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Nie płacisz? Nie będziesz miał prądu i wody. Tak ZGM walczy z dłużnikami".

Dlatego też mieszkańcy, aby móc korzystać z wody lub energii elektrycznej, najpierw muszą doładować kartę. W chwili gdy użytkownik wykorzysta doładowanie, dostęp do energii czy wody zostaje odcięty. Aby ponownie móc korzystać z mediów, trzeba doładować kartę. - Jest to jeden z elementów „nowej polityki mieszkaniowej” przyjętej w 2020 roku. Wprowadzanie takich rozwiązań technologicznych do zasobu ma na celu kontrolę nad wydatkami a przede wszystkim ich ograniczenie. Ma uczyć i motywować mieszkańców do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali i większej odpowiedzialności za eksploatację mieszkania – komentuje Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

System doskonale się sprawdził, dlatego też liczniki przedpłatowe zostaną uruchomione w kolejnych budynkach, gdzie lokatorzy nie płacą rachunków, a długi rosną. Jeszcze w styczniu energia elektryczna i woda na kartę będzie w budynku "Metalowca" przy ul. Złotego Smoka. Liczniki zostały zamontowane w całym budynku - jeżeli ktoś nie doładuje karty, nie będzie mógł korzystać z energii elektrycznej czy wody.

Jednak to nie koniec inwestycji, liczniki przedpłatowe pojawiły się również w mieszkaniach przy ul. Lipowej - tam na doładowanie jest woda i centralne ogrzewanie, a także przy ul. Kwiatowej i Energetyków - tam na kartę jest wyłącznie woda.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości