• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Nie żyje radna Grażyna Wojciechowska

3 stycznia 2022, 14:12
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 3 stycznia zmarła Grażyna Wojciechowska, która przez ostatnie 28 lat była radną Rady Miasta Gorzowa. Przegrała walkę z ciężką chorobą.

W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku Urząd Miasta Gorzowa poinformował o śmierci Grażyny Wojciechowskiej, która była wieloletnią radną Rady Miasta Gorzowa. - Pokonała ją choroba, choć do ostatnich chwil aktywnie pracowała na rzecz miasta i ludzi – przekazuje miasto.

Radna Grażyna Wojciechowska jeszcze w środę 22 grudnia 2021 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia brała udział w budżetowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. Już wtedy źle się czuła, ale została na sesji, ponieważ jak mówiła, to jej obowiązek, aby głosować. Niestety w następnych dniach trafiła do gorzowskiego szpitala, gdzie tuż przed Sylwestrem została przeniesiona na OIOM. Niestety zmarła w poniedziałek 3 stycznia w południe. Przegrała walkę z ciężką chorobą.

Grażyna Wojciechowska urodziła się 21 lipca 1947 roku w Gorzowie. Mówiła o sobie, że jest "dziewczyną z Zawarcia". Była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie oraz Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie. Przez wiele lat pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, odznaczona Złotą Odznaką Związku podczas ubiegłorocznych październikowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była nauczycielką, wolontariuszką i organizatorem cyklu spotkań „Ocalić od zapomnienia” dla gorzowskich Pionierów i Dzieci Wojny. Założyła i prowadziła fundację „Czysta woda”, której jednym ze statutowych działań była pomoc potrzebującym oraz edukacja dzieci i młodzieży. Zmarła w wieku 74 lat.

- Tę informacje przyjmujemy z niedowierzaniem. W Gorzowie pozostanie pustka i żal po działalności radnej Grażyny Wojciechowskiej. Naszym zadaniem będzie ocalić to od zapomnienia! W naszej pamięci pozostanie jako osoba szlachetna, pomocna, o niezwykłej osobowości oraz wszechstronnej wiedzy, wrażliwa na los drugiego człowieka. Łącząc się w bólu i smutku całej rodzinie, przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy szczerego współczucia - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości