• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jesteś przeciwny wycince drzew czy częstemu koszeniu trawników? Zabierz głos w sprawie zieleni w mieście

1 października 2021, 13:04
fot. archiwum
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zieleni w Gorzowie. Urzędnicy czekają na opinie mieszkańców w sprawie utrzymania terenów zielonych, zieleni w obliczu prowadzonych inwestycji czy obecności zwierząt. Konsultacje potrwają do 24 października.

- Chcemy porozmawiać o zieleni w naszym mieście. Naszym celem jest zebranie opinii i propozycji mieszkańców w zakresie sposobu zarządzania i utrzymania zieleni miejskiej, jak również działań podejmowanych w stosunku do dzikich i bezpańskich zwierząt. Zapytamy  także o istniejące narzędzia włączania mieszkańców w inicjatywy związane z zielenią w mieście oraz wspólnie zastanowimy się nad potrzebą wypracowania nowych – tłumaczy Jacek Szymankiewcz, wiceprezydent Gorzowa.

Urzędnicy chcą poznań opinię mieszkańców, dlatego też ruszyli z konsultacjami społecznymi. Te potrwają do niedzieli 24 października. Aby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić formularz, który dostępny jest TUTAJ.

Ponadto we wtorek 19 października i czwartek 21 października o godz. 17 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa odbędą się warsztaty konsultacyjne. Formularz rejestracji na warsztaty jest dostępny w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przy ul. Sikorskiego 5 oraz na platformie internetowej: gorzow.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne. Nabór zgłoszeń trwa do 12 października.

Konsultacje społeczne odbywają się w czterech obszarach tematycznych: utrzymanie terenów zielonych, zieleń w miejskich procesach inwestycyjnych, zwierzęta w mieście, udział społeczny w gospodarowaniu zielenią i edukacja ekologiczna.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości