Wiadomości

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe rowerowym. Kto tu zawinił?

28 września 2021, 08:26, red
źródło: Kierowcy Gorzowskich Ulic
Takie sytuacje zdarzają się codziennie. Pomimo zaostrzenia przepisów, kierowcy wciąż wjeżdżają na przejście dla pieszych, czy przejazd dla rowerów nie upewniwszy się, że ktoś się do niego zbliża. Tak też było w poniedziałkowe popołudnie na ulicy Pomorskiej.

Na kanale na YouTube o nazwie Kierowcy Gorzowskich ulic pojawił się film, który wywołał ogromną dyskusję w sieci. Widać na nim jak kierowca samochodu osobowego jadąc ulicą Pomorską i zbliżając się do ronda Ofiar Katynia, wjeżdża na przejście dla pieszych i przejazd rowerowy, nie upewniając się, że nikt na niego nie wchodzi, czy nie wjeżdża. W tym samym momencie na oznakowany przejazd dla rowerów wjeżdża mężczyzna, który zapewne spodziewał się, że kierowca - zgodnie z obowiązującymi przepisami - zatrzyma się i ustąpi mu pierwszeństwa.

Na filmie wyraźnie widać, że rowerzysta, będąc przed przejazdem przez ulicę Pomorską zachowuje ostrożność - nie wpada z impetem na drogę. Dojeżdżając do przejścia, nie porusza pedałami i kontroluje sytuację. Gdyby było inaczej, zapewne to zdarzenie zakończyłoby inaczej. Kierowca renault orientuje się, dopiero gdy jest już w połowie przejazdu dla rowerów, czyli znacznie za późno. 

„Kierowcy Gorzowskich Ulic” to kanał na YouTube i profil na FB. Jak pisze sam autor, profil powstał po to, aby piętnować łamanie przepisów ruchu drogowego w naszym mieście. Co jakiś czas na kanale pojawiają się nowe filmy, udostępniane przez innych kierowców.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości