• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Benzyna za 6 złotych!? To już całkiem realne

24 września 2021, 10:27, mk
Jeszcze kilka miesięcy temu z niedowierzaniem patrzyliśmy na ceny paliw, gdy benzyna zbliżała się do magicznej granicy 5 złotych za litr. Teraz ceny dobijają do kolejnej bariery - 6 złotych.

Jak informuje branżowy portal e-petrol.pl w związku z konsekwentnie drożejącą od połowy sierpnia ropą naftową, ceny paliw na stacjach również rosną, a największa podwyżka dotyczy oleju napędowego.

Ropa, choć jest tańsza niż benzyna bezołowiowa 95, to drożej najszybciej. W ciągu ostatnich kilku dni cena tego paliwa wzrosła średnio o 9-10 groszy na litrze. W Gorzowie najdrożej jest obecnie na stacji Shell przy ulicy Walczaka. Tam za litr oleju napędowego zapłacimy 5 zł 69 groszy. Na drugim  "biegunie” jest np. Avia przy Walczaka. Tam ropa jest wciąż relatywnie tania. Litr kosztuje 5 zł 34 grosze.

Nieco wolniej, ale również do góry pnie się cena benzyny. Całkiem niedawno szokowała cena 5,79 zł za litr. Taką stawkę praktycznie wszędzie wprowadził Orlen i pozostałe stacje sieciowe szybko wyrównały ceny do tego pułapu. Teraz Orlen znów zdecydował się na podwyżkę - o 10 groszy na litrze - do kwoty 5,89. I tu znów wszystkie koncerny wyrównały. Mamy więc sytuację, gdzie na większości stacji typu Orlen, Circle K, BP czy Shell za benzynę zapłacimy niewiele poniżej 6 złotych. Przy tak regularnych podwyżkach, przekroczenie bariery 6 złotych to kwestia kilku tygodni.

Gdzie benzyna jest najtańsza? To pokazuje zestawienie, które dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Wynika z niego, że najmniej za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej w Gorzowie zapłacimy na stacji przy Intermarche - zarówno na Fredry jak i na Pomorskiej - 5.59 zł. W podobnym przedziale cenowym benzynę kupimy też na stacjach Faron przy Sybiraków i OTL przy Szpitalnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości