• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Kombatantów będzie w końcu przejezdna. Czeka nas drugi etap remontu

15 września 2021, 14:55
fot. gorzowianin.com
W środę 15 września prowadzone są ostatnie prace przy układaniu warstwy ścieralnej na remontowanym odcinku ul. Kombatantów. Jeszcze w środowy wieczór wykonawca ma otworzyć drogę i puścić ruch w obu kierunkach. Jak zapowiada miasto, w tym roku doczekamy się również remontu drugiej części ul. Kombatantów wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów.

Remontem pierwszego odcinka ul. Kombatantów od  galerii handlowej Feeria do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Roweckiego zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc realizuje inwestycję za kwotę 1 mln 11 tys. zł. Zgodnie z umową inwestycja miała zakończona do końca sierpnia, ale wykonawca musiał wykonać dodatkowe roboty związane z odwodnieniem i zwrócił się z wnioskiem o wydłużenie terminu prac. Tym samym inwestycja zostanie zakończona z dwutygodniowym poślizgiem.

W środę 15 września wykonawca prowadzi ostatnie prace związane z układaniem warstwy ścieralnej na całym remontowanym odcinku. Jak zapowiada wykonawca, jeszcze w środowy wieczór około godz. 19 zostanie otwarta droga i ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. 

Ponadto w najbliższych dniach będą jeszcze prowadzone prace porządkowe i brukarskie na zjazdach oraz chodnikach. Oznakowanie poziome na Kombatantów zostanie wykonane na przełomie września i października.

Drugi etap remontu Kombatantów i budowa ronda

Jak zapowiada miasto, jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany drugi odcinek ul. Kombatantów od skrzyżowania od ul. Grota Roweckiego i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów i Bora Komorowskiego.

W ramach inwestycji pojawi się nie tylko nowy asfalt czy zostaną wyremontowane chodniki, ale przede wszystkim zostanie dokonana korekta geometrii skrzyżowania ul. Kombatantów, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego poprzez budowę minironda.

Budowa minironda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów ma usprawnić ruch. Wiele razy doszło w tym miejscu do kolizji, ponieważ kierowcy zazwyczaj wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Nowe rondo będzie praktycznie takie samo, jak to na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Okulickiego. 

W pierwszym etapie remontu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Grota Roweckiego do ul. Szarych Szeregów.

Utrudnienia w komunikacji MZK

W związku z pracami porządkowymi przy ul. Kombatantów od czwartku 16 września do odwołania trasy linii autobusowych w kierunku śródmieścia będą nadal przebiegać po następujących trasach: 

Linie nr 104, 114, 132 od skrzyżowania ulic Gen. Bora-Komorowskiego, Szarych Szeregów i Kombatantów pojadą ulicami Szarych Szeregów (obowiązują przystanki Hubala, Obrońców Pokoju), Gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego – w okolicy Watrala) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy. 

Linie nr 102, 107, 125 na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Gen. Okulickiego pojadą ulicą Gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy. 

Zawieszone zostają przystanki w kierunku śródmieścia: przy ulicy Kombatantów (Kombatantów, Armii Krajowej, Galeria Manhattan) dla wszystkich linii oraz przy ulicy Szarych Szeregów (Obrońców Pokoju) dla linii 102, 107, 125.

W kierunku pętli Ustronie, Dekerta-Szpital, Działkowców linie 102, 104, 107, 114, 125, 132 i 501 od 16 września br. jadą od skrzyżowania  ulic Gen. Okulickiego i Kombatantów  jadą stałymi trasami przez ulicę Kombatantów (obowiązują wszystkie przystanki).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości