Wiadomości

Kombatantów będzie w końcu przejezdna. Czeka nas drugi etap remontu

15 września 2021, 14:55
fot. gorzowianin.com
W środę 15 września prowadzone są ostatnie prace przy układaniu warstwy ścieralnej na remontowanym odcinku ul. Kombatantów. Jeszcze w środowy wieczór wykonawca ma otworzyć drogę i puścić ruch w obu kierunkach. Jak zapowiada miasto, w tym roku doczekamy się również remontu drugiej części ul. Kombatantów wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów.

Remontem pierwszego odcinka ul. Kombatantów od  galerii handlowej Feeria do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Roweckiego zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc realizuje inwestycję za kwotę 1 mln 11 tys. zł. Zgodnie z umową inwestycja miała zakończona do końca sierpnia, ale wykonawca musiał wykonać dodatkowe roboty związane z odwodnieniem i zwrócił się z wnioskiem o wydłużenie terminu prac. Tym samym inwestycja zostanie zakończona z dwutygodniowym poślizgiem.

W środę 15 września wykonawca prowadzi ostatnie prace związane z układaniem warstwy ścieralnej na całym remontowanym odcinku. Jak zapowiada wykonawca, jeszcze w środowy wieczór około godz. 19 zostanie otwarta droga i ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. 

Ponadto w najbliższych dniach będą jeszcze prowadzone prace porządkowe i brukarskie na zjazdach oraz chodnikach. Oznakowanie poziome na Kombatantów zostanie wykonane na przełomie września i października.

Drugi etap remontu Kombatantów i budowa ronda

Jak zapowiada miasto, jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany drugi odcinek ul. Kombatantów od skrzyżowania od ul. Grota Roweckiego i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów i Bora Komorowskiego.

W ramach inwestycji pojawi się nie tylko nowy asfalt czy zostaną wyremontowane chodniki, ale przede wszystkim zostanie dokonana korekta geometrii skrzyżowania ul. Kombatantów, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego poprzez budowę minironda.

Budowa minironda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów ma usprawnić ruch. Wiele razy doszło w tym miejscu do kolizji, ponieważ kierowcy zazwyczaj wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Nowe rondo będzie praktycznie takie samo, jak to na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Okulickiego. 

W pierwszym etapie remontu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Grota Roweckiego do ul. Szarych Szeregów.

Utrudnienia w komunikacji MZK

W związku z pracami porządkowymi przy ul. Kombatantów od czwartku 16 września do odwołania trasy linii autobusowych w kierunku śródmieścia będą nadal przebiegać po następujących trasach: 

Linie nr 104, 114, 132 od skrzyżowania ulic Gen. Bora-Komorowskiego, Szarych Szeregów i Kombatantów pojadą ulicami Szarych Szeregów (obowiązują przystanki Hubala, Obrońców Pokoju), Gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego – w okolicy Watrala) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy. 

Linie nr 102, 107, 125 na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Gen. Okulickiego pojadą ulicą Gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy. 

Zawieszone zostają przystanki w kierunku śródmieścia: przy ulicy Kombatantów (Kombatantów, Armii Krajowej, Galeria Manhattan) dla wszystkich linii oraz przy ulicy Szarych Szeregów (Obrońców Pokoju) dla linii 102, 107, 125.

W kierunku pętli Ustronie, Dekerta-Szpital, Działkowców linie 102, 104, 107, 114, 125, 132 i 501 od 16 września br. jadą od skrzyżowania  ulic Gen. Okulickiego i Kombatantów  jadą stałymi trasami przez ulicę Kombatantów (obowiązują wszystkie przystanki).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości