Mężczyzna ukradł sprzęt warty 5 tys. zł z gorzowskiego cmentarza

25 sierpnia 2021, 18:35
fot. KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie włamał się do pomieszczenia technicznego, skąd ukradł sprzęt za kilka tysięcy złotych. Mężczyzna sprzedał skradziony sprzęt w promocyjnej cenie, jednak na szczęście narzędzia udało się odzyskać.

Pod koniec lipca dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do pomieszczenia technicznego na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Jedna z firm przechowywał tam swój sprzęt m.in. kosę spalinową, dmuchawę czy narzędzia do cięcia krzewów. Całość była warta około 5 tysięcy złotych.

Kiedy we wtorkowy poranek 20 lipca w budynku zjawili się pracownicy, zauważyli że doszło do włamania. Pod osłoną nocy ktoś uszkodził kłódkę i zabrał niezbędne do pracy narzędzia. Na miejsce zostali wysłani kryminalni. - Ich praca operacyjna przyniosła skutek. Po kilkunastu dniach dotarli do informacji, która mogła doprowadzić ich do skradzionego sprzętu. Okazało się, że narzędzia warte 5 tysięcy złotych zostały po włamaniu sprzedane za niewielką część tej kwoty – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

We wtorek 24 sierpnia gorzowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież z włamaniem. Funkcjonariusze w jednym z mieszkań pod Gorzowem zabezpieczyli skradziony sprzęt. Jak się okazało, 34-latek był już karany za inne, podobne przestępstwa. W środę 25 sierpnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości