• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Seria podpaleń pod Gorzowem. Mieszkańcy zwiększyli nagrodę za wskazanie podpalacza

3 sierpnia 2021, 10:10
fot. OSP Ulim/OSP Krasowiec
W ostatnich tygodniach dochodzi do regularnych podpaleń w podgorzowskim Ulimiu. Mieszkańcy wspólnie ze strażakami z OSP Ulim apelują o pomoc we wskazaniu podpalacza. Została też zwiększona nagroda dla osoby, która pomoże w zatrzymaniu podpalacza. Ta wynosi obecnie 5 tys. zł.

W ubiegłym roku w sierpniu na terenie podgorzowskiego Ulimia dochodziło do serii pożarów traw i ściółki leśnej. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalaczem okazał się mieszkaniec Gorzowa.

Natomiast w czerwcu 2021 roku rozpoczęła się kolejna seria podpaleń w Ulimiu. Od tamtej pory dochodzi do regularnych podpaleń przy ul. Rubinowej. Najpierw zostały podpalone samochody, a w ostatnich tygodniach ogień jest podkładany w barakach znajdujących się na prywatnej posesji przy skraju lasu.

We wtorek 27 lipca po godz. 12 doszło również do pożaru baraku i kawałka lasu, natomiast w czwartek 29 lipca po godz. 19 doszło do ponownego podpalenia baraku, ale znajdującego się już przy budynku mieszkalnym. 

W czerwcu mieszkańcy Ulimia wyznaczyli nagrodę na pomoc w doprowadzeniu do zatrzymania podpalacza. Wówczas nagroda wynosiła 2 tys. zł. Teraz, po kolejnej serii podpaleń mieszkańcy Ulimia zwiększyli tę nagrodę i wynosi ona obecnie 5 tys. zł. - Prosimy osoby które mają jakiekolwiek  informacje lub mogą jakoś pomóc o kontakt z policją - apeluje Dominik Zatylny z OSP Ulim.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości