• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Seria podpaleń koło Gorzowa. Jest nagroda za wskazanie podpalacza [zdjęcia]

25 czerwca 2021, 12:00
fot. Dominik Zatylny, OSP Ulim
W czwartkowy wieczór w Ulimiu koło Gorzowa doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych. Jak podkreślają strażacy, przyczyną pożaru było podpalenie i to już trzecie tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. Dlatego też strażacy z OSP Ulim wspólnie z mieszkańcami apelują o pomoc we wskazaniu podpalacza. Została też wyznaczona nagroda.

W ubiegłym roku w sierpniu na terenie podgorzowskiego Ulimia dochodziło do serii pożarów traw i ściółki leśnej. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalaczem okazał się mieszkaniec Gorzowa.

Również w ostatnich dniach doszło do serii podpaleń w Ulimiu. Tylko w tym tygodniu strażacy wyjeżdżali do trzech takich zdarzeń. We wtorek 22 czerwca o godz. 0.35 doszło do pożaru samochodów przy ul. Granitowej na przeciwko remizy OSP, na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Jeszcze tego samego dnia o godz. 19.47 doszło do pożaru baraku przy ul. Rubinowej. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. - Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy zauważyli pożar i poinformowali straż, ogień udało się opanować zanim przeszedł na pobliski las – opowiadają strażacy z OSP Ulim.

Natomiast w czwartkowy wieczór 24 czerwca o godz. 22.35 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodów przy ul. Rubinowej w Ulimu. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej. Jak informują strażacy, zagrożony był las, ale na szczęście szybko udało się ugasić ogień. 

Dlatego też strażacy z OSP Ulim wspólnie z mieszkańcami Ulimia apelują o pomoc. - Zapewne wszyscy wiedzą o serii podpaleń w Ulimiu. To już trzeci raz w tym tygodniu. Nie wiadomo kiedy i co  zostanie znów podpalone. W obawie o swój dobytek, a może i życie, dwie rodziny wyznaczyły nagrody pieniężne po 2000 zł dla osoby która wskaże podpalacza. Prosimy o pomoc w doprowadzeniu do jego ujęcia. Może ktoś widział podejrzaną osobę, która kręciła się koło lasu przy cmentarzu w Ulimiu? - mówi Dominik Zatylny z OSP Ulim.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Pożar samochodów w Ulimiu

1/5 Pożar samochodów w Ulimiu

2/5 Pożar samochodów w Ulimiu

2/5 Pożar samochodów w Ulimiu

3/5 Pożar samochodów w Ulimiu

3/5 Pożar samochodów w Ulimiu

4/5 Pożar samochodów w Ulimiu

4/5 Pożar samochodów w Ulimiu

5/5 Pożar samochodów w Ulimiu

5/5 Pożar samochodów w Ulimiu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości