• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pędził 236 km/h trasą S3. Jest wysoka grzywna dla kierowcy [film]

22 lipca 2021, 10:07
fot. archiwum
Gorzowscy policjanci grupy Speed zatrzymali kierowcę, który na trasie S3 jechał aż 236 km/h. Funkcjonariusze odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem i skierowali sprawę do sądu. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd zdecydował, że 36-latek będzie musiał zapłacić 4 tys. zł grzywny oraz pokryć koszty postępowania.

Pod koniec lutego 2021 roku policjanci z gorzowskiej grupy Speed jadą trasą S3 w stronę Myśliborza zauważyli osobowe auto jadące sporo za szybko. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie ruszyli za kierowcą. Jak się okazało, 36-latek z Warszawy jechał swoim pojazdem aż 236 km/h. Kierowca tłumaczył, że spieszy się do Szczecina w związku z zawodowymi obowiązkami. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

- To jednak nie było żadne usprawiedliwienia dla takiej jazdy. Kierowca osiągnął prędkość, przy której nie ma szans na właściwą reakcję na niespodziewaną sytuację drogową. Dlatego też funkcjonariusze odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem karnym, który w tej sytuacji mógłby wynieść maksymalnie 500 złotych. Policjanci sprawę skierowali do sądu, który w ramach swoich kompetencji kierowcę może ukarać wyższa grzywną – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd orzekł, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości i wymierzył mężczyźnie grzywnę w wysokości 4 tys. zł oraz zobowiązał do pokrycia kosztów postępowania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości