Wiadomości

Oszustwo na niedopłatę do prądu. Nie daj się nabrać na fałszywe sms-y!

23 kwietnia 2021, 14:14
fot. archiwum
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa otrzymują sms-y z informacją, że na sobotę 24 kwietnia zostało zaplanowane odłączenie prądu i mają zapłacić 10,50 zł, aby nie zostać odciętym od energii elektrycznej. To kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Pomysłowość oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze nie zna granic. Do tej pory oszukiwali przede wszystkim „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek”, „na olx”, niedopłatę do paczki czy niezapłacony mandat. Tym razem oszuści znaleźli nowy sposób – na niedopłatę do prądu, co grozi odłączeniem energii elektrycznej. 

W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa otrzymują sms-y o następującej treści: „PGE: Na dzień 24.04 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 10,50 zł” i dalej w treści wiadomości jest link z dziwnym adresem. Wiadomości są wysłane z ukraińskich numerów. 

Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w podany link! Kiedy klikniemy w link, trzeba będzie wpisać login i hasło do bankowości elektronicznej, a to da oszustom nieograniczony dostęp do naszego konta, z którego na pewno znikną nasze oszczędności.

Dlatego też apelujemy do naszych czytelników, aby byli czujni i uważali na fałszywe sms-y. A przede wszystkim nie klikali w linki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości