Wiadomości

Skatował na śmierć swoją partnerkę. Trwa proces zabójcy

20 kwietnia 2021, 15:00
fot. Shutterstock
Przed Sądem Okręgowym w Gorzowie trwa proces 34-letniego mężczyzny, który jest oskarżony o zabójstwo i znęcanie się nad swoją 41-letnią partnerką. Paweł J. Brutalnie skatował kobietę, podczas jednej z awantur. Wszystko przez to, że mężczyzna był o nią zazdrosny. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Wszystko wydarzyło się 5 sierpnia 2019 roku w jednym mieszkań przy ul. Kościuszki w Drezdenku. Wówczas Paweł J. (rocznik 1987) brutalnie zabił swoją 41-letnią partnerkę. Jak ustalił wówczas portal gorzowianin.com, mężczyzna skatował swoją partnerkę, ponieważ był o nią zazdrosny. Jak się okazało, między parą bardzo często dochodziło do awantur. Jednak tamta kłótnia zakończyła się tragicznie, a policjanci odnaleźli w mieszkaniu ciało 41-latki całe we krwi.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa oraz znęcania się. W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa właśnie proces w sprawie Pawła J. Kolejna rozprawa odbędzie się w połowie maja. 34-latkowi grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna jest oskarżony o to, że przewidując możliwość pozbawienia życia pokrzywdzonej, uderzył ją ręką w twarz, w wyniku czego kobieta przewróciła się na podłogę a następnie wielokrotnie kopał ją po całym ciele, w wyniku czego 41-latka doznała obrażeń wielomiejscowych, co doprowadziło do ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej i śmierci kobiety.

Jak podkreślają śledczy mężczyzna miał również znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką w okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku. Paweł J. wszczynał awantury podczas których poniżał kobietę, używał pod jej adresem wyzwisk i słów obelżywych oraz wielokrotnie uderzał ją ręką po całym ciele, skutkując powstaniem licznych sińców na całym ciele.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. - Oskarżony w postępowaniu przygotowawczym wyjaśniał, że nie pamięta dokładnie przebiegu zdarzenia, bo był pod wpływem alkoholu oraz nie miał zamiaru zabić konkubiny. Przyznał, że dochodziło między nimi wcześniej do awantur. Kobieta miała mieć skłonność do przewracania się, uderzania o różne przedmioty, stąd siniaki na jej ciele. Czas powstania licznych obrażeń stwierdzonych na ciele zmarłej był przedmiotem opinii biegłych sądowych – mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie. 

Paweł J. przebywa cały czas w areszcie. Postanowieniem z dnia 9 marca 2021roku, sąd przedłużył areszt wobec oskarżonego, na co obrońca oskarżonego Pawła J. złożył zażalenie. Natomiast Sąd Apelacyjny w Szczecinie utrzymał w mocy to postanowienie i tymczasowy areszt mężczyzny został przedłużony.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości