Agresywny mężczyzna pobił policjantów i groził im śmiercią

19 kwietnia 2021, 09:48
fot. Lubuska policja
Aż siedem zarzutów usłyszał 45-letni mieszkaniec Gorzowa, który podczas interwencji policjantów wykazywał się wyjątkową agresją. Mężczyzna wielokrotnie groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zmusił do przerwania interwencji przy ul. Słonecznej. Mało tego, 45-latek już podczas zatrzymania na komendzie zaatakował policjantów. Jednego z nich kopnął, a drugiego uderzył w klatkę piersiową.

Wszystko działo się w środę 14 kwietnia około godziny 13.30 przy ulicy Słonecznej w Gorzowie. Wówczas do pięciu policjantów z prewencji wykonujących czynności służbowe podszedł mężczyzna i zaczął wykrzykiwać wulgarne hasła pod ich adresem. Policjanci uspokajając mężczyznę poinformowali go, że zostają wobec niego podjęte czynności w związku z używaniem słów wulgarnych. 

- To jeszcze bardziej rozwścieczyło i tak agresywnego mężczyznę. Ten wciąż znieważał policjantów i groził im pozbawieniem życia. Po założeniu kajdanek mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Gorzowa. Jak się okazało, podczas pobytu w komendzie, mężczyzna był wciąż bardzo agresywny, wpadając wręcz w furię – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna po raz kolejny zaczął grozić policjantom, a nawet naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Jednego z nich uderzył w klatkę piersiową, a drugiego kopnął. Wobec agresji zatrzymanego, do jego obezwładnienia niezbędne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

- W wyniku tych czynności do szpitala trafił jeden z policjantów. Funkcjonariusze do gorzowskiej placówki zdrowia przewieźli także samego zatrzymanego, który po kilkugodzinnej wizycie w szpitalu wrócił do policyjnego aresztu. Obaj przy interwencji doznali urazu ciała. Mężczyzna podczas czynności procesowych w czwartek 15 kwietnia usłyszał łącznie siedem zarzutów. Cztery związane są z groźbami pozbawienia życia. Pozostałe dotyczą naruszenia nietykalności fizycznej policjanta, znieważenia oraz zaniechania czynności prawnych – podkreśla Maludy.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Swoje działania wykonują również funkcjonariusze Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Okazuje się, że to niejedyne śledztwo prokuratury dotyczącego tego zdarzenia. Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów, którzy zatrzymali 45-latka. Najnowsze informacje na ten temat przeczytasz TUTAJ.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości