Wiadomości

Agresywny mężczyzna pobił policjantów i groził im śmiercią

19 kwietnia 2021, 09:48
fot. Lubuska policja
Aż siedem zarzutów usłyszał 45-letni mieszkaniec Gorzowa, który podczas interwencji policjantów wykazywał się wyjątkową agresją. Mężczyzna wielokrotnie groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zmusił do przerwania interwencji przy ul. Słonecznej. Mało tego, 45-latek już podczas zatrzymania na komendzie zaatakował policjantów. Jednego z nich kopnął, a drugiego uderzył w klatkę piersiową.

Wszystko działo się w środę 14 kwietnia około godziny 13.30 przy ulicy Słonecznej w Gorzowie. Wówczas do pięciu policjantów z prewencji wykonujących czynności służbowe podszedł mężczyzna i zaczął wykrzykiwać wulgarne hasła pod ich adresem. Policjanci uspokajając mężczyznę poinformowali go, że zostają wobec niego podjęte czynności w związku z używaniem słów wulgarnych. 

- To jeszcze bardziej rozwścieczyło i tak agresywnego mężczyznę. Ten wciąż znieważał policjantów i groził im pozbawieniem życia. Po założeniu kajdanek mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Gorzowa. Jak się okazało, podczas pobytu w komendzie, mężczyzna był wciąż bardzo agresywny, wpadając wręcz w furię – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna po raz kolejny zaczął grozić policjantom, a nawet naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Jednego z nich uderzył w klatkę piersiową, a drugiego kopnął. Wobec agresji zatrzymanego, do jego obezwładnienia niezbędne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

- W wyniku tych czynności do szpitala trafił jeden z policjantów. Funkcjonariusze do gorzowskiej placówki zdrowia przewieźli także samego zatrzymanego, który po kilkugodzinnej wizycie w szpitalu wrócił do policyjnego aresztu. Obaj przy interwencji doznali urazu ciała. Mężczyzna podczas czynności procesowych w czwartek 15 kwietnia usłyszał łącznie siedem zarzutów. Cztery związane są z groźbami pozbawienia życia. Pozostałe dotyczą naruszenia nietykalności fizycznej policjanta, znieważenia oraz zaniechania czynności prawnych – podkreśla Maludy.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Swoje działania wykonują również funkcjonariusze Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Okazuje się, że to niejedyne śledztwo prokuratury dotyczącego tego zdarzenia. Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów, którzy zatrzymali 45-latka. Najnowsze informacje na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości