Wiadomości

Darmowe maseczki dla mieszkańców Gorzowa. Będą rozdawać je strażacy i harcerze

17 marca 2021, 15:35
W czwartek 18 marca i piątek 19 marca na terenie Gorzowa będą rozdawane maseczki ochronne dla mieszkańców. Maseczki będą rozdawane w dziesięciu punktach na terenie miasta, a ich dystrybucją zajmą się strażacy i harcerze. Do Gorzowa trafiło łącznie 500 tys. sztuk maseczek. Tym samym na jednego mieszkańca mają przypadać 4 maseczki.

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwo zdrowia w środę 17 marca do województwa lubuskiego trafiło 4 mln sztuk maseczek ochronnych. Wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego podzielił maseczki pomiędzy poszczególne samorządy powiatowe, które następnie przekażą je dalej do gmin na swoim terenie. Miasto Gorzów otrzymało łącznie około 500 tys. sztuk maseczek ochronnych. 

Dystrybucja maseczek na terenie Gorzowa odbędzie się w czwartek 18 marca i piątek 19 marca w 10 punktach w różnych częściach miasta. Po odbiór maseczek można zgłaszać się w godzinach od 16.00 do 19.00. Maseczki są dla mieszkańców bezpłatne, będą je wydawać ubrani w mundury druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Siedlice i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

- Darmowe maseczki to realizacja rządowego wsparcia Polaków, dostarcza Agencja Rezerw Materiałowych, a za ich dystrybucję na terenie naszego województwa odpowiada wojewoda lubuski. Każdemu mieszkańcowi przysługują 4 maseczki.  Odbiór maseczek przez mieszkańców nie będzie kwitowany – tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji miasta Gorzowa

Miejsca w których będą rozdawane maseczki

- ul. Jagiełły, przystanek MZK przy murach obronnych

- ul. Chrobrego, przystanek MZK vis-a-vis katedry przy banku Santander

- ul. Sikorskiego, przystanek MZK przy Zakładzie Energetycznym

- ul. K. Wielkiego, pętla tramwajowa

- ul. Pomorska, przystanek MZK przy sklepie „Intermarche”

- ul. Szarych Szeregów, przystanek MZK przy sklepie „Netto”

- ul. Marcinkowskiego, przystanek MZK przy domu towarowym „Pegaz”

- ul. Fabryczna, przystanek MZK przy Spichlerzu

- ul. Piłsudskiego/Czereśniowa, przystanek MZK przy kościele

- ul. Kobylogórska/Krótka, przystanek MZK

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości