GKSŻ zamyka gorzowski tor. Wszystko przez przebudowę vipowskich lóż

17 marca 2021, 12:24, Marcin Kluwak, redakcja@gorzowianin.com
Pogoda pokrzyżowała plany treningowe, a teraz Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiesza licencję gorzowskiego toru. Wydany został oficjalny komunikat w tej sprawie.

Wszystko przez prace budowlane, które ruszyły na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Wjechały tam maszyny budowlane, bo klub rozbudowuje loże VIP. Stal Gorzów zainwestowała własne pieniądze w rozbudowę lóż dla szczególnych gości, mimo że obiekt jest własnością miasta.

Przebudowa stadionu będzie kosztować około miliona złotych, ale to ma być inwestycja. Przewidywany zysk z nowych 10 lóż ma wynieść około 500 tysięcy złotych w ciągu tylko jednego sezonu.

- Na wniosek Ekstraliga Żużlowa Sp. z o.o., Główna Komisja Sportu Żużlowego z dniem 17.03.2021 r. zawiesza licencję toru w Gorzowie Wielkopolskim, co oznacza zakaz jakiejkolwiek jazdy na torze, w tym odbywanie treningów, aż do odbioru toru – czytamy w komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Prace budowlane mają potrwać nawet 2,5 miesiąca. Władze klubu przekonują, że nie ma żadnej ingerencji w tor. Ten ma być gotowy na rozpoczęcie sezonu żużlowego. Zapewne przed startem sezonu przejdzie dodatkowy audyt.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości