Wiadomości

Mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce i posprzątają osiedle Europejskie

17 marca 2021, 10:16
fot. Paula/Osiedle Europejskie Gorzów Wielkopolski
Gorzów jest coraz bardziej zaśmiecony. Tak można stwierdzić po ilości dzikich wysypisk, które powstają w różnych częściach miasta. Fatalna sytuacja jest również na os. Europejskim i na terenie rezerwatu Gorzowskie Murawy. Dlatego też mieszkanka os. Europejskiego postanowiła zorganizować akcję sprzątania w niedzielę 28 marca. Przyłączyć się może każdy chętny mieszkaniec.

Wyrzucanie śmieci, gdzie się da to niestety problem ogólnopolski, który występuje również w Gorzowie. Dzikie wysypiska śmieci powstają w lasach, na polanach czy w krzakach nad rzeką Wartą. Chociaż pojawia się coraz więcej akcji proekologicznych, to niestety gorzowianie wciąż zostawiają śmieci gdzie popadnie, w różnych częściach miasta.

Spory problem ze śmieciami jest również na os. Europejskim i rezerwacie Gorzowskie Murawy. Dlatego też jedna z mieszkanek os. Europejskiego postanowiła zorganizować akcję pod hasłem „Wiosenne porządki”. - Nie pozwólmy, żeby przyroda budziła się do życia w takim syfie. Start w niedzielę 28 marca o godz. 13. Zbiórka przy siłowni Lizbońska-Brukselska. Zaopatrzcie się w worki i gumowe rękawiczki – mówi pani Paula, organizatorka akcji sprzątania.

Pomysł spodobał się pozostałym mieszkańcom os. Europejskiego, którzy chwalili akcję. - W końcu jakaś pozytywna wiadomość. Oby więcej takich - przyznaje pani Martyna. Natomiast inna mieszkanka osiedla dopytywała się o szczegóły inicjatywy. - Sprzątamy na osiedlu czy wkoło osiedla typu lasek czy droga w kierunku na domki jednorodzinne? Na osiedlu pieniądze za to bierze firma sprzątająca, która opłacane jest z pieniędzy członków wspólnoty - pyta się pani Sylwia. - Sprzątamy tam, gdzie zalegają śmieci. Po prostu. Dla nas, dla dzieci, przyrody - odpowiada pani Paula, organizatorka akcji sprzątania. - Firma sprząta co ma do posprzątania. Ale nasze śmieci to nasze śmieci. To że ktoś sprząta, to nie znaczy że musi nasze pety i psie kupy zbierać - przyznaje pan Jacek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości