Wiadomości

Ksiądz proboszcz winny zaniedbań w katedrze. Właśnie usłyszał wyrok

16 marca 2021, 12:18
fot. gorzowianin.com
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze i wymierzył mu karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się Zbigniewa K. od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Sprawa pożaru gorzowskiej katedry ma właśnie swój finał w sądzie drugiej instancji, ponieważ obecny proboszcz Zbigniew K. odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego, który uznał proboszcza za winnego i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności, która warunkowo została zawieszona na 2 lata. 

Wyrok w tej sprawie został ogłoszony we wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie. Natomiast w trakcie mów końcowych, obrońca księdza proboszcza Marek Hrybacz podkreślał, że ksiądz Zbigniew K. jest niewinny i wnosił o uniewinnienie. Z kolei prokurator Mariusz Dąbkowski podkreślał, że Zbigniew K. jest winny zaniedbań i to on sam zaniechał działań, aby sprawdzić całą dokumentację. 

Z kolei sędzia Ewa Wieczór uznała, że ksiądz jest winny zaniedbań w katedrze. - Zmieniam zaskarżony wyrok w kwestii dotyczącej tego, że okres próby ustalam na jeden rok. Ponadto ksiądz będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 7 tys. zł Ponadto orzekam obowiązek powstrzymania się Zbigniewa K. od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych. W pozostałej części podtrzymuję wyrok – mówiła sędzia Ewa Wieczór z Sądu Okręgowego w Gorzowie. 

To oznacza, że Zbigniewowi K. została wymierzona kara 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Ponadto ksiądz proboszcz będzie musiał powstrzymać się od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych. Ponadto ksiądz będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 7 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości