Wiadomości

Wielka demolka na Mieszka I. Trwa zrywanie betonu i torowiska [zdjęcia]

29 stycznia 2021, 17:21
fot. Anna Kluwak
Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace przy ostatnim etapie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I na odcinku od ul. Mickiewicza do Roosevelta. Obecnie na placu budowy pracuje ciężki sprzęt, który zajmuje zrywaniem płyt betonowych znajdujących się pod torowiskiem oraz demontażem samego torowiska. Przebieg prac widać w fotoreportażu.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie roboty już praktycznie na całym odcinku planowanej inwestycji. W sobotę 23 stycznia wykonawca ruszył z pracami na odcinku ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. 

W piątek 29 stycznia wybraliśmy się na plac budowy, aby sprawdzić jak przebiegają prace w ramach przedostatniego etapu inwestycji. Skrzyżowanie ul. Mieszka I i Mickiewicza zostało całkowicie rozkopane – aż trudno uwierzyć, że jeszcze tydzień temu można było tam przejechać samochodem. Z kolei na pozostałym odcinku ul. Mieszka I w kierunku ul. Roosevelta został już sfrezowany asfalt oraz zdemontowana część torowiska tramwajowego. W piątkowe popołudnie na placu budowy pracował ciężki sprzęt, który zajmował się zrywaniem płyt betonowych znajdujących się pod torowiskiem. 

Zamknięcie skrzyżowania ul. Mieszka I i Mickiewicza spowodowało, że cały ruch przeniósł się zarówno na ul. Kosynierów Gdyńskich, a także ul. Jagiełły czy Wyszyńskiego. Przez co w godzinach szczytu, ale nie tylko tworzą się spore korki. 

Jednak największe utrudnienia związane z przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I dopiero przed nami. W marcu ruszy przebudowa ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa"

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości