Wiadomości

Nowe miejsca dla przedszkolaków na Górczynie

7 stycznia 2021, 18:22
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie zostały otwarte dwa nowe oddziały przedszkolne. Miejsca przygotowano dla 50-cioro trzylatków z listy rezerwowej. Maluchy rozpoczną edukację przedszkolną w nowej placówce już od poniedziałku 11 stycznia.

Miasto dostosowało pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie na potrzeby dwóch oddziałów przedszkolnych należących do Przedszkola Miejskiego nr 20, w którym od lat brakowało miejsc dla wszystkich chętnych maluchów.

Nowe oddziały powstały w ramach projektu „Przedszkolaki na Górczynie”, którego celem jest zwiększenie liczby dzieci z Gorzowa objętych edukacją przedszkolną.

- To właśnie Górczyn jest osiedlem, gdzie miejsca w przedszkolach są na wagę złota. Zależało nam na tym, by właśnie w tym rejonie powstały te dwa nowe oddziały – podkreśla Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Gorzowa..

W dwóch oddziałach przedszkolnych znajdzie miejsce aż 50 dzieci. Od najbliższego poniedziałku 11 stycznia swoją edukację przedszkolną rozpoczną tam trzylatki. Oddziały zostały wyposażone w nowy sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne. Dzieci mają do dyspozycji interaktywny monitor czy „magiczny dywan”, czyli interaktywną podłogę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości