Wiadomości

Nowe miejsca dla przedszkolaków na Górczynie

7 stycznia 2021, 18:22
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie zostały otwarte dwa nowe oddziały przedszkolne. Miejsca przygotowano dla 50-cioro trzylatków z listy rezerwowej. Maluchy rozpoczną edukację przedszkolną w nowej placówce już od poniedziałku 11 stycznia.

Miasto dostosowało pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie na potrzeby dwóch oddziałów przedszkolnych należących do Przedszkola Miejskiego nr 20, w którym od lat brakowało miejsc dla wszystkich chętnych maluchów.

Nowe oddziały powstały w ramach projektu „Przedszkolaki na Górczynie”, którego celem jest zwiększenie liczby dzieci z Gorzowa objętych edukacją przedszkolną.

- To właśnie Górczyn jest osiedlem, gdzie miejsca w przedszkolach są na wagę złota. Zależało nam na tym, by właśnie w tym rejonie powstały te dwa nowe oddziały – podkreśla Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Gorzowa..

W dwóch oddziałach przedszkolnych znajdzie miejsce aż 50 dzieci. Od najbliższego poniedziałku 11 stycznia swoją edukację przedszkolną rozpoczną tam trzylatki. Oddziały zostały wyposażone w nowy sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne. Dzieci mają do dyspozycji interaktywny monitor czy „magiczny dywan”, czyli interaktywną podłogę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości