• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Seniorze, zgłoś się po pomoc. Rusza Złota Rączka dla Seniora w Gorzowie

25 maja 2023, 08:30, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od 29 maja rusza program Złota Rączka dla Seniora w Gorzowie, który polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych, domowych naprawach. Prośbę o pomoc można zgłaszać telefonicznie lub mailowo.

Złota Rączka dla Seniora to program pomocowy, który działa w mieście od 2019 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. W końcu z pomocy w drobnych naprawach skorzystały setki seniorów. Do tej pory realizacją programu zajmowała się fundacja Pozytywka, jednak w tym roku nastąpiła zmiana i otwarty konkurs wygrało Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „Rozwój” oraz Fundacja Twoje Miasto Gorzów.

Złota Rączka będzie pomagać seniorom od 29 maja do końca grudnia 2023 roku w drobnych naprawach, które będą wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł.

Złota Rączka dla Seniora w Gorzowie. Kto będzie mógł skorzystać z pomocy Złotej Rączki w Gorzowie?

Kto zatem będzie mógł skorzystać z pomocy Złotej Rączki? - Z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Gorzowa powyżej 65 roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, ze szczególnym uwzględnieniem osób samotnych i niepełnosprawnych. A także osoby niepełnosprawne powyżej 60 roku życia, leżące lub poruszające się na wózku inwalidzkim. Planujemy objąć wsparciem Złotej Rączki minimum 380 seniorów i wykonać 420 usług – opowiada Katarzyna Miczał z Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój”.

Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku 29 maja. Seniorzy mogą zgłaszać usterki pod numerem telefonu 601 568 275 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.30. A także mailowo na adres fundacjatwojemiastogorzow@gmail.com lub na facebookowym profilu Złota Rączka dla Gorzowskiego Seniora - ważne, żeby w treści wiadomości napisać swój numer telefonu.

Co będzie mogła zrobić Złota Rączka w mieszkaniu seniora z Gorzowa?

W ramach programu fachowiec będzie mógł zająć następującymi rzeczami:

- podłączenie oraz programowanie telewizorów i dekoderów do odbioru sygnału telewizyjnego;

- wymiana żarówek, obsadzenie lub wymiana wyrwanych gniazdek lub włączników elektrycznych;

- wymiana uszczelek w przeciekających kranach; wymiana pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych; przetkanie udrożnienie odpływu; wymiana wężyków, syfonu, spłuczki, rury spiro lub deski sedesowej; uszczelnienie silikonem przecieków przy wannie, brodziku, umywalce;

- montaż lub wymiana zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, wymiana klamek, regulacja opadniętych drzwi;

- naprawa lub wymiana zawiasów drzwi, drzwiczek, szaf; wymiana lub naprawa gałek i uchwytów; sklejenie lub skręcenie zepsutych krzeseł, stolików, pojedynczych elementów meblowych, które uległy uszkodzeniu; osadzenie kołków rozporowych pod szafki, półki, obrazy; wieszanie: obrazów, luster, rolet, półek, karniszy, suszarek łazienkowych; uszczelnienie okien, drzwi wewnętrznych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości