Zakupy last minute w Wigilię

23 grudnia 2020, 15:36
Spóźnione zakupy? Jeżeli ktoś planuje zakupy na ostatnią chwilę w Wigilię, to musi liczyć się z tym, że wszystkie sklepy i galerie handlowe są czynne krócej. W czwartek 24 grudnia w Gorzowie najdłużej czynne będą Żabki, Intermarche i Dino – do godz. 14. Pozostałe sieci handlowe zamykają swoje sklepy godzinę wcześniej.

Według najnowszych przepisów, sklepy spożywcze oraz galerie handlowe mogą być czynne w Wigilię najpóźniej do godz. 14. Co istotne, w czwartek 24 grudnia nie będą obowiązywać godziny dla seniorów z uwagi na krótsze otwarcie sklepów.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu w sprawie obostrzeń, od 28 grudnia do 17 stycznia pozostaną zamknięte sklepy w galeriach handlowych. Wyjątek będą jedynie stanowiły sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie oraz apteki. Dlatego też w Wigilię jest ostatni dzwonek na zrobienie zakupów w popularnych sieciówkach przed zamknięciem.

Sprawdziliśmy, jakie są godziny otwarcia poszczególnych sklepów i galerii w Gorzowie.

Biedronka

W Wigilię sklepy sieci Biedronka w całym Gorzowie będą czynne do godziny 13. Z kolei 25 i 26 grudnia sklepy będą zamknięte.

Lidl

Lidl swoje sklepy w Gorzowie przy ul. Walczaka, Matejki, Maczka, Mickiewicza, Szpitalnej i Grobla zamknie o godz. 13. W dwa świąteczne dni sklepy będą nieczynne

Netto

Netto w Gorzowie przy ul. Czarneckiego, Szarych Szeregów, Fabrycznej i Matejki w Wigilię będzie czynne do godz. 13. W pierwszy i drugi dzień Świąt sklepy tej sieci będą zamknięte.

Tesco

Tesco w Gorzowie przy ul. Górczyńskiej czynne będzie 24 grudnia do godz. 13. Z kolei 25 i 26 grudnia sklep będzie zamknięty.

Kaufland

Jedyny w Gorzowie sklep marki Kaufland, znajdujący się przy ulicy Matejki w Wigilię Bożego Narodzenia czynny będzie do godz. 13. W dwa kolejne dni sklep będzie nieczynny.

Intermarche

Intermarche w Gorzowie przy Dowbora-Muśnickiego, Fredry i Pomorskiej 24 grudnia czynne będą w godz. 7-14. Natomiast 25 i 26 grudnia sklepy będą nieczynne.

Dino

Market Dino mieszczący się przy ul. Podmiejskiej 14 w Wigilię będzie czynny do godz. 14. Natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt będzie zamknięty.

Żabka i Freshmarket

W czwartek 24 grudnia sklepy Żabka i Freshmarket będą czynne do godz. 14. Jednak w poszczególnych sklepach godziny te mogą ulec zmianie i decyzje zostaną podjęte przez osoby prowadzące poszczególne placówki. Z kolei w piątek 25 grudnia i sobotę 26 grudnia decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket również podejmą właściciele. Informacja o godzinach otwarcia zostanie zamieszczona na plakacie na drzwiach sklepów.

Stokrotka

W Wigilię sklepy Stokrotka przy ul. Plac Jana Pawła II, Wróblewskiego, Słonecznej, Starzyńskiego i Sikorskiego w Gorzowie będą czynne w godz. 6-13. W pierwszy i drugi dzień świąt sklepy będą zamknięte.

Galeria Askana

W czwartek 24 grudnia będzie czynna w godz. od 9 do godz. 13.30. Jeżeli chodzi o Biedronkę, to będzie można zrobić w niej zakupy w godz. 6-13. Z kolei w środę 25 grudnia i czwartek 26 grudnia galeria handlowa i Biedronka będą nieczynne.

Centrum handlowe Nova Park

W Wigilię centrum handlowe Nova Park będzie czynne w godz. od 9 do 13.30. Natomiast w przypadku sklepu SPAR mieszczącego się w centrum handlowym to będzie czynny w godz. 9-13.30. W pierwszy dzień świąt zarówno centrum handlowe, jak i sklepy

Galeria handlowa Feeria (dawnej galeria Manhattan)

W Wigilię centrum handlowe Feeria będzie czynne w godz. 9-13.30. Wyjątkiem są sklepy Action i Pepco, które będą czynne w godz. 8-13.30.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości