• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rolnicy blokowali drogi w Gorzowie [zdjęcia]

21 października 2020, 09:38
fot. czytelnik
W środowy poranek rozpoczął się kolejny, ogólnopolski protest rolników. W Gorzowie rolnicy spowalniali ruch jeżdżąc traktorami ul. Kasprzaka, trasą Nadwarciańską, mostem Lubuskim, ul. Kostrzyńską, ul. Myśliborską i Szczecińską.

W środę 21 października w całym kraju rozpoczął się kolejny protest rolników zorganizowany przez rolników z OPZZ i AGROunii. W Gorzowie akcja protestacyjna rozpoczęła się już o godz. 6 rano.

Rolnicy z samego rana wyjechali traktorami na ulice Gorzowa, a swoją powolną jazdą blokowali ul. Kasprzaka od węzła S3 przez trasę Nadwarciańską i most Lubuski do ronda Santockiego, a także ul. Kostrzyńską, Myśliborską i Szczecińską. Pojawienie się maszyn rolniczych na drogach w godzinach porannych spowodowało, że tworzyły się spore korki, zwłaszcza przed godz. 8 rano.

Jak informuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, akcja protestacyjna na ulicach Gorzowa zakończyła się po godz. 9 rano.

Oprócz Gorzowa, rolnicy protestowali również na południu województwa. W ramach protestu rozrzucili obornik i słomę przed domem Jerzego Materny, posła Prawa i Sprawiedliwości, który mieszka w Zielonej Górze. Pojawił się również transparent z napisem "Tu mieszka Jerzy Materna zdrajca Polskich rolników".

Organizatorami ogólnopolskiego protestu jest OPZZ i AGROunia. Rolnicy chcą wycofania procedowanej w parlamencie "Piątki dla zwierząt", czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra czy ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.

Poprzedni protest odbył się w środę 7 października. Wówczas rolnicy blokowali traktorami drogę krajową nr 22 od ronda Gdańskiego do ronda w Różankach. Oprócz tego, na rondzie Gdańskim odbył się również protest pieszy. Rolnicy z transparentami "Nie damy zniszczyć polskiej wsi!!!", "Stop niszczeniu polskiej wsi", "Chcemy pracować! Chcemy hodować!" przechodzili przez przejścia dla pieszych wokół ronda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

1/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

2/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

2/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

3/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

3/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

4/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

4/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości