Wiadomości

Rolnicy blokowali drogi w Gorzowie [zdjęcia]

21 października 2020, 09:38
fot. czytelnik
W środowy poranek rozpoczął się kolejny, ogólnopolski protest rolników. W Gorzowie rolnicy spowalniali ruch jeżdżąc traktorami ul. Kasprzaka, trasą Nadwarciańską, mostem Lubuskim, ul. Kostrzyńską, ul. Myśliborską i Szczecińską.

W środę 21 października w całym kraju rozpoczął się kolejny protest rolników zorganizowany przez rolników z OPZZ i AGROunii. W Gorzowie akcja protestacyjna rozpoczęła się już o godz. 6 rano.

Rolnicy z samego rana wyjechali traktorami na ulice Gorzowa, a swoją powolną jazdą blokowali ul. Kasprzaka od węzła S3 przez trasę Nadwarciańską i most Lubuski do ronda Santockiego, a także ul. Kostrzyńską, Myśliborską i Szczecińską. Pojawienie się maszyn rolniczych na drogach w godzinach porannych spowodowało, że tworzyły się spore korki, zwłaszcza przed godz. 8 rano.

Jak informuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, akcja protestacyjna na ulicach Gorzowa zakończyła się po godz. 9 rano.

Oprócz Gorzowa, rolnicy protestowali również na południu województwa. W ramach protestu rozrzucili obornik i słomę przed domem Jerzego Materny, posła Prawa i Sprawiedliwości, który mieszka w Zielonej Górze. Pojawił się również transparent z napisem "Tu mieszka Jerzy Materna zdrajca Polskich rolników".

Organizatorami ogólnopolskiego protestu jest OPZZ i AGROunia. Rolnicy chcą wycofania procedowanej w parlamencie "Piątki dla zwierząt", czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra czy ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.

Poprzedni protest odbył się w środę 7 października. Wówczas rolnicy blokowali traktorami drogę krajową nr 22 od ronda Gdańskiego do ronda w Różankach. Oprócz tego, na rondzie Gdańskim odbył się również protest pieszy. Rolnicy z transparentami "Nie damy zniszczyć polskiej wsi!!!", "Stop niszczeniu polskiej wsi", "Chcemy pracować! Chcemy hodować!" przechodzili przez przejścia dla pieszych wokół ronda.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

1/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

2/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

2/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

3/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

3/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

4/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

4/4 Protest rolników na Kasprzaka w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości