Wiadomości

Władze Gorzowa zrezygnowały z miejskiego Sylwestra

1 października 2020, 15:37, red
fot. archiwum
Tegoroczny Sylwester w Gorzowie będzie inny niż wszystkie do tej pory, ponieważ władze miasta zrezygnowały właśnie z organizacji miejskiej imprezy. Decyzja jest podyktowana rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i limitem 150 osób mogącym wziąć udział w zgromadzeniach.

Co roku władze Gorzowa organizowały "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskie powitanie Nowego Roku na nadwarciańskich bulwarach. Na mieszkańców czekały koncerty, pokaz sztucznych ogni i życzenia od prezydenta Jacka Wójcickiego. Ubiegłoroczny Sylwester był jednak inny i odbył się na placu Grunwaldzkim, a pokaz fajerwerków zastąpiły lasery. Dlatego też prezydent Wójcicki zapowiedział, że miejski Sylwester 2020/2021 odbędzie się na Starym Rynku i nowym deptaku przy ul. Sikorskiego, a miasto powróci do pokazu sztucznych ogni.

Niestety z tych planów nic nie wyjdzie. Władze Gorzowa właśnie odwołały organizację miejskiej zabawy sylwestrowej. Jak tłumaczą urzędnicy, decyzja została podjęta ze względu na nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa (limitem 150 osób w zgromadzeniach) oraz ciągły wzrost zakażeń.

Wcześniej zdarzało się, że miasto rezygnowało z zabawy, ale wówczas odbywał się pokaz fajerwerków. - Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co z pokazem sztucznych ogni. Nie wiadomo czy przepisy i warunki na to pozwolą. Szukamy rozwiązania, które dałoby mieszkańcom radość i poczucie więzi, a przy tym, aby było bezpiecznie – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości