Dzika rodzina na dobre zadomowiła się w parku przy szpitalu [film]

13 października 2020, 18:30, red
fot. Marcin Kluwak
W ostatnich tygodniach locha z małymi dzikami zaczęła pojawiać się m.in. w parku przy szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka. Nie pomogło odstraszanie i przepędzanie, a stado dzików na dobre zadomowiło się w parku przy szpitalu. Można je tam spotkać o każdej porze dnia.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem dzików na terenie miasta Gorzowa oraz tego, że dziki coraz częściej pojawiają się m.in w parku przy szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka czy w parku Górczyńskim. Jednak jak pokazują ostatnie dni, dzika rodzina na dobre zadomowiła się w parku przy szpitalu.

Lochę wraz z pięcioma młodymi dzikami można już codziennie spotkać na parkowych alejkach przy szpital i to w ciągu całego dnia. Dziki stają się już coraz bardziej oswojone z człowiekiem i nic sobie nie robią z obecności ludzi, którzy przechodzą obok nich lub robią im zdjęcia. Spokojnie ryją trawę w poszukiwaniu żołędzi i orzechów. Zwierzęta jedynie reagują na psy, które na spacerze ze swoimi właścicielami zaczynają szczekać.

Nasza kamera uchwyciła gromadkę dzików w poniedziałek 12 października o godz. 15, jak spokojnie ryły ziemię wzdłuż głównej alejki, którą jeżdżą samochody do szpitala. Natomiast chwilę wcześniej w parku pojawiła się pracownica Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl", której zadaniem było odstraszenie lochy z młodymi za pomocą petard hukowych. Co prawda przestraszyły się huku i uciekły w krzaki, ale za chwilę wróciły na swoje wcześniejsze miejsce i dalej szukały pożywienia w trawie.

Od początku roku na terenie Gorzowa jest prowadzony odstrzał redukcyjny i do tej pory udało się zastrzelić 93 sztuki dzików. Jednak jeżeli chodzi o dziką rodzinę z parku przy Walczaka, to tutaj nie ma mowy o strzelaniu. W grę wchodzi tylko odstraszanie.

Według szacunków urzędników, na terenie miasta Gorzowa może żyć obecnie około 600 sztuk dzików.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości