Wiadomości

Wyprzedaż garażowa na Sadach

15 września 2020, 09:29, ak
W sobotę 19 września na os. Sady w Gorzowie odbędzie się nietypowe wydarzenie - wyprzedaż garażowa wraz z licytacją rowerów z akcji #NakręconyGorzów. Wszystko organizuje inicjatywa społeczna Gorzów to My, a udział może wziąć każdy chętny mieszkaniec.

W ubiegłą sobotę 12 września odbyło się społeczne sprzątanie brzegów rzeki Warty zorganizowane przez inicjatywę społeczną Gorzów to My podczas którego udało się zebrać aż 4 tony śmieci. A już w najbliższą sobotę 19 września odbędzie się kolejna akcja. Tym razem będzie to wyprzedaż garażowa na os. Sady połączona z licytacją rowerów z akcji #NakręconyGorzów.

Wyprzedaż garażowa odbędzie się w godz. od 15 do 19.30 przy ul. Niepodległości i Legionów Polskich. Udział dla sprzedających, jak i odwiedzających jest bezpłatny. Kto może się wystawić? Wszyscy którzy zgłoszą taką chęć do piątku 18 września - wystarczy zadzwonić pod numer 504 991 007 do Gorzów to My i potwierdzić chęć udziału.
Każdy z mieszkańców, który będzie chciał się wystawić będzie mógł sprzedać wszystko co zalega mu w szafach, piwnicach czy garażach. Sprzedawać będzie można na własnych kocach, plandekach, stolikach lub bezpośrednio z samochodów.

- Czas na porządki i przestrzeń, nie tylko w naszych szafach, ale i głowach. Co nie zostanie sprzedane, będzie można zostawić w wyznaczonym przez nas miejscu. Jeżeli według nas będzie nadawało się do użycia, przekażemy na cele dobroczynne, jak nie zostanie wywiezione na śmietnik - mówi Marek Rybka z Gorzów to My. 

Natomiast o godzinie 16.30 zostanie przeprowadzona sprzedaż rowerów z akcji #NakręconyGorzów - cała zebrana kwota zostanie przekazana na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Rowery są używane, w różnym stanie - 10 zł cena wyjściowa każdego roweru. Z kolei pan Jacek zamierza naprawiać i serwisować rowery na wyprzedaży garażowej. Opłata co łaska, wszystkie zebrane pieniądze zostaną również przekazane na rzecz Hospicium św. Kamila.

Oprócz tego będą namioty edukacyjne Inneko i Komunalnika, gdzie będzie można porozmawiać o tym jak segregować odpady oraz jak radzić sobie ze śmieciowym bałaganem. A także namiot ZCG MG6 oraz duża, nowa śmieciarka, jako atrakcja dla dzieci. Będzie również akordeon, możliwość kupienia kawy z Bike Café, a lokalny Pork burger przygotował specjalnego burgera na wyprzedaż. Natomiast lokalna Cukiernia Marina Torty Artystyczne zapewni u siebie słodkości.

- Mamy sporo zgłoszeń osób które chcą się wystawić. Są to rodzice z dziećmi i ich zabawkami. W końcu handel zaczyna się od przedszkola. Nie mniej zapraszamy wszystkich do udziału i odwiedzin. Będzie swojsko bez zbędnych gadżetów i splendoru i oto własnie w tym chodzi - podkreśla Rybka.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości