Stacja paliw Neo zwija się z Walczaka

16 sierpnia 2020, 21:00, red
fot. gorzowianin.com
Przy ul. Walczaka w Gorzowie powstanie nowa stacja paliw, która zajmie miejsce dotychczasowej stacji Neo. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com obecny właściciel sprzedał stację międzynarodowej sieciówce. Tym samym do końca sierpnia zostanie otwarta nowa stacja paliw pod szyldem Avia.

Od soboty 15 sierpnia nieczynna jest stacja paliw Neo przy ul. Walczaka w Gorzowie. Na wyświetlaczach nie ma cen paliwa, a dystrybutory z paliwem zostały owinięte taśmą. Z kolei w środku trwa demontaż wyposażenia sklepu. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, stacja paliw Neo została sprzedana. Natomiast jej miejsce zajmie nowa stacja paliw Avia. Do tej pory najbliższa stacja tej sieci była w Dębnie, Szczecinie i Sulechowie. Otwarcie nowej stacji paliw Avia powinno nastąpić do końca sierpnia. 

Nowy właściciel będzie musiał przeprowadzić prace polegające wyposażeniu wnętrza budynku, ale również na zmianie kolorystyki z zielono-białej na czerwono-białe. Niektóre stacje paliw Avia są czynne całą dobę, natomiast pozostałe w godz. 6-22. Nie wiadomo jak będzie funkcjonować stacja przy ul. Walczaka. Pewne natomiast jest to, że kierowcy będą mogli tam zatankować benzynę 95 i 98, olej napędowy i olej napędowy premium, a także LPG. Jeżeli chodzi o drugą stację paliw Neo przy ul. Myśliborskiej, to jej funkcjonowanie pozostaje bez zmian.

W grudniu 2016 r. UNIMOT S.A. został członkiem stowarzyszenia AVIA International, skupiającego operatorów ponad 3100 stacji paliw w 14 krajach Europy. Tym samym Spółka uzyskała prawo do posługiwania się marką AVIA oraz do budowania pod tą marką sieci stacji paliw na terenie Polski. Rozwój sieci jest oparty o zasadę franczyzy. Plan rozwoju sieci Avia zakłada otwarcie 100 stacji do końca 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości