Gorzowianie tłumnie ruszyli do urn

28 czerwca 2020, 11:49, red
fot. gorzowianin.com
Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wszystkie lokale w Gorzowie i okolicach są otwarte. Na godzinę 11:30 nie zanotowano żadnych incydentów. Nie doszło też do złamania ciszy wyborczej.

Gorzowianie tłumnie ruszyli do urn. Mimo reżimu sanitarnego i konieczności odczekania w kolejce kilkunastu minut, chętnych do głosowania nie brakuje. Pytani przez nas mieszkańcy stosują się do zaleceń dotyczących noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, czy też zachowania odpowiedniego dystansu społecznego.

Przed wejściem do każdego lokalu jest osoba — członek komisji wyborczej, który pilnuje, aby w samym lokalu przebywała dozwolona liczba osób. Do dyspozycji wyborców są też maseczki – jeżeli ktoś zapomniał swojej, nieodpłatnie otrzyma ją w lokalu wyborczym. Spora część mieszkańców ma również własne długopisy oraz rękawiczki.

Kolejki ustawiają się przed wieloma komisjami wyborczymi, mieszkańcy na możliwość oddania głosu oczekują z reguły przed lokalem. - Przyszedłem zagłosować, bo to mój obywatelski obowiązek. Uważam, że każdy powinien wziąć udział w wyborach, niezależnie od swoich poglądów - podkreśla pan Zdzisław, mieszkaniec Gorzowa.

Gorzowianie będą mogli oddać swój głos w jednej z 68 obwodowych komisji wyborczych do godz. 21.00.

AKTUALIZACJA

godz. 13.30 - Frekwencja wyborcza w całym Gorzowie na godz. 12 wynosła 26,62%. Najwięcej głosów na ten moment oddali gorzowianie w obwodowej komisji wyborczej nr 41 mieszczącej się w Przedszkolu Miejskim nr 29 przy ul. Wróblewskiego 48 - według danych PKW frekwencja wynosiła tutaj 34,88%.

godz. 18.30 - W Gorzowie frekwencja na godz. 17 wynosiła 50,16 %. To oznacza, że obwodowe komisje wyborcze wydały aż 45 292 kary do głosowania z 90 303. 

Najwyższą frekwencją w mieście może pochwalić się na ten moment obwodowa komisja wyborcza nr 56 mieszcząca się w Domu Studenta przy ul. Piłsudskiego 9 - na godz. 17 zagłosowało tutaj aż 62,41 % osób uprawnionych do głosowania. Drugie miejsce z wynikiem 62,24 % zajęła obwodowa komisja wyborcza nr 51 w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7, a trzecie miejsce - 58,09 % obwodowa komisja wyborcza nr 59 w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej 35.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości