Eurovia zrywa asfalt ze Spichrzowej [zdjęcia]

13 maja 2020, 12:36, red
fot. Anna Kluwak
Wykonawca przebudowy ul. Spichrzowej w Gorzowie w środę 13 maja rozpoczął pierwsze prace. Na początek firma Eurovia zajęła się frezowaniem asfaltu na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Zaułek.

W środę 13 maja rano rozpoczęły się prace przy przebudowywie ul. Spichrzowej. Zamknięty został odcinek od ul. Chrobrego do ul. Zaułek oraz od ul. Młyńskiej do Garbary. To pierwszy etap robót, który zaplanowała firma Eurovia Polska, wykonawca inwestycji.

Na początek firma Eurovia zabrała się za frezowanie zniszczonej nawierzchni od ul. Chrobrego do ul. Zaułek. Następnie zrywanie asfaltu będzie prowadzone na odcinku od ul. Młyńskiej do Garbary. Kiedy wykonawca zakończy frezowanie jezdni, będzie mógł przystąpić do dalszych prac.

W ramach inwestycji remontu doczeka się nie tylko zniszczona droga, ale również miejsca postojowe i chodniki. Ponadto firma Eurovia będzie musiała się zająć budową i przebudową kanalizacji deszczowej, wodociągu i oświetlenia. A do tego zająć się regulacją studni. Przebudowa ul. Spichrzowej będzie podzielona na trzy etapy i powinna zostać zakończona do 30 października 2020 roku.

Wcześniej firma Eurovia Polska zajmowała się w Gorzowie takimi inwestycjami jak przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego czy ul. Wróblewskiego.

Zmiany w organizacji ruchu

Zamknięty został wjazd w ul. Spichrzową od strony ul. Chrobrego oraz z mostu Staromiejskiego (wyłączenie z ruchu pasa lewoskrętu przy zjeździe z mostu Staromiejskiego). A także skrzyżowanie ul. Spichrzowej i Wodnej. Natomiast ul. Woda jest drogą dwukierunkową wyłącznie dla mieszkańców i przedsiębiorców z wyjazdem w ul. Chrobrego.

Ruch samochodów przy ul. Spichrzowej będzie mocno ograniczony i w zależności od postępu prac będzie dostępny czasowo tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców ul. Wodnej. Ponadto zostało zamknięte skrzyżowanie ul. Spichrzowej i Łazienki, natomiast przy ul. Łużyckiej został wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz obowiązuje zakaz parkowania na ul. Łużyckiej na odcinku około 30m vis a vis przedszkola. Dojazd do ul. Łazienki i Łużyckiej odbywa się od ul. Zaułek, a w celu umożliwienia bezpiecznego dojazdu do ul. Łazienki wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną na ul. Zaułek od bloku 1-2 do bloku 5-6 (skrzyżowanie Zaułek/Łużycka).

Z kolei ul. Młyńska pozostała dwukierunkowa i jest drogą „ślepą” od strony Sikorskiego, wjazd jest możliwy wyłącznie od Nadbrzeżnej i Spichrzowej (przejazd po estakadą kolejową od ul. Nadbrzeżnej). Jeżeli chodzi o skrzyżowanie ul. Spichrzowej i Garbary, to jest otwarte w trzech kierunkach, dlatego zostało tam zmienione pierwszeństwo przejazdu.

Objazdy

Objazd do ul. Składowej, dworca PKP i PKS, od mostu Staromiejskiego (odcinek zachodni) wyznaczono ulicami Bolesława Chrobrego, Wybickiego, Łokietka i Estkowskiego, Orląt Lwowskich aż do ul. Dworcowej. Objazd do mostu Staromiejskiego i Chrobrego poprowadzony zostanie przez ul. Nadbrzeżną.

Na czas prowadzenia robót ruch na ul. Nadbrzeżnej na całej jej długości wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Pozostałe etapy prac

W etapie drugim zmiana do w stosunku do pierwszego będzie polegać na otwarciu dla kierowców krótkiego odcinka ul. Spichrzowej od strony Chrobrego do Wodnej, co umożliwi dojazd do dwukierunkowej ul. Nadbrzeżnej również dla kierowców jadących od mostu Staromiejskiego, wykorzystując przejazd pod estakadą.

Etap trzeci obejmie zamknięcie odcinka ul. Spichrzowej od ul. Łazienki do ul. Młyńskiej (z zamknięciem skrzyżowania z ul. Zaułek i ul. Młyńską). Skrzyżowanie z ul. Łazienki zostanie otwarte. Ulica Łazienki będzie stanowiła dojazd do ul. Łużyckiej i ul. Zaułek.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x