I Ty możesz posprzątać Gorzowskie Murawy [zdjęcia]

22 kwietnia 2020, 14:50, red
fot. PTTK Ziemia Gorzowska
W środę 22 kwietnia ruszyła społeczna akcja sprzątania Gorzowskich Muraw. Każdy kto będzie na spacerze w rezerwacie przyrody może zebrać śmieci, a następnie wrzucić do jednego z dwóch podstawionych kontenerów. Te będą stały w wyznaczonych miejscach przez tydzień.

Rezerwat Gorzowskie Murawy to jedno z ulubionych miejsc wielu gorzowian, którzy wybierają je na spacer lub na wyjście z psem. Niestety ciągle spora liczba osób traktuje rezerwat jak wysypisko śmieci i na każdym kroku można spotkać różnego rodzaju odpady - od butelek po alkoholu, poprzez stare meble czy odpady budowlane. Dlatego też w środę 22 kwietnia ruszyła akcja "Posprzątajmy Murawy", której inicjatorem jest PTTK Ziemia Gorzowska.

Przez tydzień każdy mieszkaniec Gorzowa będzie mógł się włączyć w społeczną akcję sprzątania. Wystarczy na spacer wziąć reklamówkę lub worek, a po wypełnieniu śmieciami wyrzucić do podstawionych przez firmę Eneris zielonych kontenerów. Łącznie zostały ustawione dwa kontenery - przy parkingu leśnym na końcu ulicy Saperów oraz obok bloku na Placu Słonecznym 22. Kontenery będą stały w wyznaczonych miejscach przez tydzień.

- Nawet czteroletni Filip wie, że dobrą rzeczą jest poprawiać nasz świat na lepsze. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa przez dwie godziny zebraliśmy 6 dużych worów śmieci i wrzuciliśmy je do kontenerów. Ale nie martwcie się nadal jest co zbierać, choć mniej niż w poprzednich latach. Widać zaczyna się zmieniać nasze myślenie. Dziś Dzień Ziemi ale dbać o nią musimy każdego dnia! - podkreśla Zbigniew Rudziński z PTTK Ziemia Gorzowska.

Fotoreportaż


1/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

1/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

2/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

2/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

3/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

3/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

4/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

4/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

5/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

5/5 Akcja sprzątania Gorzowskich Muraw

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości