Wiadomości

W kierunku Poznania i Wałcza pojedziemy szybciej

6 kwietnia 2020, 20:25
Chodzi tu o przejazd samochodem drogami krajowymi 24 w kierunku Poznania i 22 w kierunku Wałcza i dalej do Gdańska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła procedury przetargowe dla trzech nowych obwodnic na terenie naszego województwa. Dla nas najważniejsze będą obwodnice Przytocznej i Dobiegniewa.

W planach GDDKiA jest budowa trzech tras, które będą przebiegały w ciągach obecnych dróg krajowych. Tym samym w województwie lubuskim pojawią się nowe obwodnice:
- miejscowości Przytoczna w ciągu drogi krajowej nr 24,
- miejscowości Dobiegniew w ciągu drogi krajowej nr 22,
- miejscowości Wschowa w ciągu drogi krajowej nr 12.
Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 12 maja 2020 r., a podpisanie umowy z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą planowane jest na październik 2020 r

Obwodnica Dobiegniewa w ciągu drogi krajowej nr 22
Realizacja tej inwestycji usprawni ruch na odcinku pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Wałczem, a także pomiędzy Niemcami a korytarzem drogi krajowej nr 11 i dalej autostrady A1. Jej powstanie umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który koncentruje się w mieście. Droga krajowa nr 22 jest ważnym korytarzem transportowym nieograniczającym się tylko do województwa lubuskiego.

Obwodnica Przytocznej w ciągu drogi krajowej nr 24
DK24 przebiega przez centrum miejscowości. Zakłada się budowę obwodnicy po nowym śladzie drogi krajowej nr 24, co ponownie wyprowadzi większość ruchu z centrum miejscowości. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej Przytocznej. Droga krajowa nr 24 jest ważnym korytarzem transportowym na osi wschód-zachód, równolegle do autostrady A2. Obwodnica poprawi również dostęp do drogi ekspresowej S3.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości