Gorzów: Sprawę w urzędzie załatwisz przez... paczkomat

4 kwietnia 2020, 17:46, ak
fot. Anna Kluwak
Przy Urzędzie Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego oraz przy ul. Myśliborskiej został ustawiony paczkomat i to nie byle jaki, ale "urzędowy". Każdy mieszkaniec będzie mógł załatwić sprawy i nadać dokumenty w dowolnym paczkomacie na terenie Gorzowa, natomiast urzędnicy odbiorą je w paczkomacie pod magistratem.
W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi ograniczeniami, od poniedziałku 16 marca do odwołania Urząd Miasta Gorzowa jest nieczynny dla mieszkańców. Jednak nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Aby ułatwić załatwianie niezbędnych spraw urzędowych, władze Gorzowa postanowiły pójść o krok dalej i jako pierwsi w Polsce uruchamiają urzędowy przesyłkomat. Chodzi o to, aby każdy mieszkaniec mógł nadać dokumenty w dowolnym paczkomacie Inpostu na terenie miasta, a urzędnicy odbiorą je w paczkomatach, które zostały już ustawione przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego oraz przy ul. Myśliborskiej. Za pomocą przesyłkomatu będzie można nadać również dokumenty do wydziału komunikacji, w tym zarejestrować samochód.

- Załatw sprawy urzędowe w paczkomacie. Możesz to zrobić 24/7 – szybko i bezpiecznie. Wypełnij formularz, zaznacz odpowiednie pola i nadaj dokumenty do urzędu w dowolnym paczkomacie na terenie miasta - czytamy na stronie internetowej dedykowanej do załatwia spraw za pomocą przesyłkomatu.

Formularz niezbędny do nadania dokumentów będzie można wypełnić na stronie urzad24.inpost.pl. Usługa rusza już po weekendzie. 

Nadać dokumenty będzie można w czterech prostych krokach. Trzeba będzie przygotować dokumenty, wypełnić formularz na stronie, opłacić, wydrukować i nakleić etykietę. A na sam koniec nadać dokumenty w paczkomacie. Póki co na stronie widnieje opłata 5,99 zł, jednak jak ustalił portal gorzowianin.com, kwota ta będzie znacznie niższa i ma być symboliczna.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->