Wiadomości

Remont Śląskiej zakończony. Nastąpiła ważna zmiana organizacji ruchu [zdjęcia]

29 lutego 2020, 15:14, red
fot. Marcin Kluwak
Dobiegła końca przebudowa ul. Śląskiej. Na całym remontowanym odcinku jest nowy asfalt, pojawiły się ścieżki pieszo-rowerowe czy też nowe oświetlenie. Natomiast kierowcy muszą uważać i nie jeździć na pamięć, ponieważ zmieniło się pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Śląskiej i Towarowej.

W ostatnim tygodniu lutego zakończyła się przebudowa ul. Śląskiej. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 listopada 2019 roku, jednak wykonawca dwukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Ostatni termin to koniec lutego 2020 i tym razem firma Infrakom zakończyła wszystkie prace zgodnie z zapowiedziami.

Wyremontowany został odcinek ul. Śląskiej od skrzyżowania z ul. Towarową do ul. Wał Poprzeczny razem z pętlą autobusową. Wykonawca zajął się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace objęły przebudowę chodników, zjazdów i skrzyżowań, przebudowę wodociągu oraz odwodnienie jezdni czy wymianę oświetlenia. Wśród nowości jest również to, że przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Śląskiej, Budowlanych i Kwiatowej zostało wyniesione.

- Zakończył się remont ul. Śląskiej. Czekamy na formalne potwierdzenie ze strony wykonawcy i przystąpimy do odbiorów. Będą one polegały na tym,ć czy wszystko było wykonane zgodnie z projektem, czy została zastosowana odpowiednia jakość materiałów została zastosowana. Te czynności będą trochę trwały i tam oczywiście mogą pojawić się jakieś uwagi czy zgłoszenia gwarancyjne, które wykonawca będzie musiał poprawić. W to wpisuje się głos społeczny. Mieszkańcy dokonali odbioru społecznego i te uwagi zostały przekazane miastu. Będziemy je oceniać, bo czasami oczekiwania mieszkańców odbiegają od projektu, który miał do zrealizowania wykonawca - opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ważną zmianą jest zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Śląskiej i Towarowej, która została wprowadzona już na stałe. Ul. Śląska od torów kolejowych w kierunku stadionu żużlowego nie jest już drogą z pierwszeństwem przejazdu. Teraz droga z pierwszeństwem jest dla kierowców jadących z ul. Towarowej w prawo w ul. Śląską oraz dla skręcających z ul. Śląskiej w lewo w ul. Towarową. Dlatego też tuż przed skrzyżowaniem ul. Śląskiej i Towarowej od strony torów kolejowych został ustawiony próg zwalniający tuż przed przejściem dla pieszych.

Wykonawca nie ściągnął jeszcze wszystkich znaków, które obowiązywały w trakcie remontu. Dlatego też kierowcy nie powinni się obawiać, że ul. Śląska pozostanie jednokierunkowa - mogą to sugerować znaki, które pozostały w rejonie skrzyżowania z ul. Towarową (zakaz wjazdu oraz nakaz skrętu w prawo lub w lewo). Droga będzie dwukierunkowa od poniedziałku 2 marca, natomiast od wtorku 3 marca autobusu kursujące do pętli „Śląska – Pole Golfowe” wrócą na swoje stałe trasy tj. przez ulicę Towarową i Śląską. W związku z powyższym przystanki na ulicy Fabrycznej „ Towarowa” i „Kwiatowa” oraz na ulicy Waryńskiego „Waryńskiego” zostaną zawieszone.

 

Co istotne, wykonawca będzie miał obowiązek odtworzenia zielni, która została zniszczona podczas remontu. Urzędnicy podkreślają, że na pierwszy rzut oka inwestycja został dobrze wykonana i mieszkańcy powinni być zadowoleni z remontu, ponieważ od razu poprawił się wygląd ulicy. A co zatem z przebudowę pozostałego odcinka ul. Śląskiej od skrzyżowania z ul. Towarową do ul. Wawrzyniaka?

- W mieście jest bardzo dużo inwestycji, które wymagają pilnej realizacji. Ten odcinek ul. Śląskiej nie jest aż tak zniszczony i nie wymaga natychmiastowej przebudowy. Dlatego też remont tego fragmentu trzeba będzie odłożyć w czasie, ponieważ będzie musiał ustąpić miejsca pilniejszym potrzebom – tłumaczy Ciepiela.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

1/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

2/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

2/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

3/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

3/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

4/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

4/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

5/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

5/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

6/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

6/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

7/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

7/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

8/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

8/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

9/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

9/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

10/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

10/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

11/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

11/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

12/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

12/12 Przebudowa ul. Śląskiej zakończona

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości