Wiadomości

Tragiczne potrącenie na pasach. Mężczyzna zmarł w szpitalu [film]

24 lutego 2020, 13:00, red
fot. Anna Kluwak
Tragicznie zakończyło się poranne potrącenie na rondzie Górczyńskim w Gorzowie. W szpitalu zmarł 41-letni mężczyzna, który nad ranem został potrącony przez kierowcę osobowego volkswagena. Pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować życia mężczyźnie. Natomiast kierowca volkswagena stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

W poniedziałkowy poranek przed godz. 6 na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do dramatycznego potrącenia 41-letniego mężczyzny o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Kierowca volkswagena potrącił pieszego”.

41-letni mężczyzna przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych od strony Piłsudskiego w kierunku ul. Czartoryskiego (w stronę Castoramy). Natomiast kierowca volkswagena zjeżdżał z ronda w ul. Górczyńską w stronę ul. Wyszyńskiego. Kiedy pieszy był już w połowie pasów i praktycznie już schodził z przejścia, został potrącony przez 37-letniego kierowcę volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że w przedniej szybie zrobiła się dziura.

Potrąconemu mężczyźnie pomocy udzielili przejeżdżający obok policjanci, którzy byli wezwani do innej interwencji. Policjanci reanimowali 41-latka, a następnie przekazali go załodze pogotowia. Nieprzytomny pieszy został zabrany do gorzowskiego szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

- Mogę potwierdzić, że w szpitalu zmarł 41-letni mężczyzna, który został potrącony na pasach – mówi krótko Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu kierowcy volkswagena. Ponadto mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości