Wiadomości

Zabili go, bo zalegał z czynszem

11 lutego 2020, 15:11, red
Na 7 lat więzienia gorzowski sąd skazał dwóch mieszkańców Gorzowa, którzy w maju ubiegłego roku brutalnie pobili 52-latka. Mężczyzna zmarł po kilku dniach w szpitalu.

Wyrok w tej sprawie zapadł 30 stycznia przed Sądem Rejonowym w Gorzowie. Dwóch mężczyzn,22-letni Kamil P. oraz 38-letni Grzegorz M. byli oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Przypomnijmy, do brutalnego pobicia doszło w poniedziałek 13 maja 2019 w jednym z mieszkań przy ul. Reja na os. Staszica w Gorzowie. 52-letni mężczyzna wynajmował mieszkanie na ostatnim piętrze wieżowca. - Chodziło o pieniądze. Właściciel mieszkania twierdził, że ten mężczyzna był mu winny pieniądze. Dlatego został zmasakrowany i polany octem - napisała do portalu gorzowianin.com czytelniczka, która chce pozostać anonimowa.

Pobity 52-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do gorzowskiego szpitala. Niestety, po kilku dniach, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci szybko zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za zbrodnię.

- To właściciel mieszkania oraz jego kolega. 22-letni Kamil P. i 38-letni Grzegorz M. usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do brutalnego pobicia doszło, ponieważ właściciel mieszkania wraz z kolegą próbował wyegzekwować od 52-letniego pokrzywdzonego zaległe opłaty za mieszkanie oraz to, aby mężczyzna opuścił lokal – mówiła tuż po zatrzymaniu prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, Prokurator Rejonowy w Gorzowie.

- Wyrok w tej sprawie zapadł 30 stycznia. Mężczyźni usłyszeli po 7 lat pozbawienia wolności - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości