Miał znęcać się nad 2-letnią córką partnerki. Został uniewinniony

17 stycznia 2020, 12:02, red
fot. archiwum
Po trzech latach zapadł wyrok w sprawie Kamila K., który miał znęcać się nad 2-letnią Hanią. Prokurator wnioskował o 5 lat więzienia dla mężczyzny, natomiast sąd go uniewinnił.

W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Kamila. K., który był oskarżony o znęcanie się nad 2-letnią Hanią, córką swojej partnerki w okresie od listopada 2016 roku do 29 marca 2017 roku, czyli w momencie kiedy mieszkał z matką dziewczynki. Kolejny zarzut, który ciążył na mężczyźnie to spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka. Proces wobec mężczyzny toczył się za zamkniętymi drzwiami, był niejawny z uwagi na dobro dziecka. Kamilowi K. groziło do 10 lat więzienia.

W środę 15 stycznia zostały wygłoszone mowy końcowe i zapadł wyrok. Prokurator wnioskował o 5 lat pozbawienia wolności dla mężczyzny, natomiast obrońca chciał uniewinnienia. Jak się okazało, sędzia podzielił zdanie obrońcy i uniewinnił Kamila K.

- Sprawa była bardzo trudna. Jednak sąd nie podzielił mojego zdania i uznał, że jest zbyt wiele wątpliwości w sprawie. Dlatego też nie mógł skazać Kamila K. Złożyłam wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem, prawdopodobnie zaskarżę wyrok – mówi prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Co wydarzyło się na os. Słonecznym?

Dramat 2-letniej wówczas Hani wydarzył się 29 marca 2017 roku w mieszkaniu na 4 piętrze przy ul. Słonecznej w Gorzowie. Dziewczynka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie – miała uraz głowy, odbite płuca oraz inne, liczne obrażenia. Dziecko przeszło pilną operację i zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Następnie mała Hania została przewieziona do szpitala w Szczecinie, gdzie wybudzono ją ze śpiączki i rehabilitowano.

Kamil K. miał zostać 29 marca 2017 roku sam w domu z Hanią i doprowadzić do obrażeń u dziewczynki. Mężczyzna miał wówczas 1 promil alkoholu w organizmie i twierdził, że Hania wypadła mu z wózka. Hania i jej starsza siostra zostały odebrane matce, przebywają w rodzinie zastępczej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości