Fajerwerki mieszkańców przyćmiły pokaz laserów [film]

1 stycznia 2020, 12:00, ak
fot. Marcin Kluwak
Chociaż miasto przygotowało pokaz laserów zamiast sztucznych ogni, to gorzowianie wzięli sprawy w swoje ręce. Zanim wybiła północ i przywitaliśmy Nowy Rok, to na placu Grunwaldzkim rozpoczęła się kanonada petard i fajerwerków, które odpalali sami mieszkańcy.

Sylwester pod chmurką odbył się na placu Grunwaldzkim w Gorzowie. Był to pierwszy w Gorzowie Sylwester bez miejskiego pokazu fajerwerków o północy. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowił zrezygnować z pokazu sztucznych ogni na rzecz pokazu laserów.

Jednak mieszkańcy Gorzowa, którzy przyszli na plac Grunwaldzki przyćmili pokaz laserów odpalanymi przez siebie fajerwerkami. Gorzowianie zaczęli masowo odpalać własne sztuczne ognie i petardy, dlatego też pokaz laserów został opóźniony o kilka minut.

- Pokaz laserów był piękny i w wyjątkowej oprawie. Jednak mieszkańcy pokazali, że wolą sztuczne ognie. Miał to być Sylwester bez fajerwerków, bo chcieliśmy pokazać, że można uszanować prawa zwierząt i świętować bez ognia. Jednak sami gorzowianie postanowili strzelać. Dlatego uważam, że powinien być jeden duży, zorganizowany przez miasto pokaz sztucznych ogni. Będziemy namawiać mieszkańców, aby nie przynosili swoich petard i fajerwerków, ponieważ wrócimy do miejskiego pokazu sztucznych ogni – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wiemy już gdzie odbędzie się miejski Sylwester 2020/2021. Prezydent Wójcicki zapowiada, że Sylwester w tym roku odbędzie się na Starym Rynku i nowym deptaku przy ul. Sikorskiego. Według Wójcickiego po zakończonych remontach jest to oczywiste i naturalne miejsce na takie imprezy.

Ankieta

Powitanie Nowego Roku w Gorzowie

  • Popieram prezydenta, powinien wrócić pokaz sztucznych ogni51.49%
  • Lepszy jest pokaz laserów26.8%
  • I tak będę odpalać swoje petardy i fajerwerki14.19%
  • Jest mi to obojętne7.51%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 2515

Zobacz cały pokaz laserów na placu Grunwaldzkim.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości