Jaki będzie Gorzów w 2020 roku? [film]

31 grudnia 2019, 14:31, red
Jeszcze przez cały, nadchodzący 2020 rok będziemy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w mieście. Co prawda skończy się przebudowa ulicy Sikorskiego, ale zacznie się długo oczekiwany remont ulicy Chrobrego. Kompleksowej naprawy doczeka się też mocno zniszczona ulica Spichrzowa.

- Rok 2020 to będzie kontynuacja tych prac, które są prowadzone obecnie, bo wchodzimy w pełną fazę budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu – mówi prezydent Jacek Wójcicki. Jednak budowa CEZiB nie będzie bezpośrednio odczuwalna dla mieszkańców. Najbardziej dotkliwe będą objazdy związane z remontami dróg, a tych wciąż będzie sporo.

Remontu doczeka się chyba najbardziej zniszczona droga w naszym mieście, po której codziennie jeżdżą tysiące samochodów. Mowa tu o ulicy Składowej. - Mamy wyremontowaną estakadę, a droga, która jest obok, jest w stanie katastrofalnym – dodaje prezydent miasta.

W mieście prowadzone będą też dwie poważne inwestycje na większych arteriach. Chodzi tu o wylot w kierunku Gdańska (droga krajowa 22) oraz ulica Myśliborska – w kierunku Szczecina. - Chcemy uzbroić te tereny, będą przygotowane pod przyszłe inwestycje. Powstaną tam kolejne miejsca pracy dla naszych mieszkańców – zauważa Wójcicki.

Co prawda w 2020 roku ukończony będzie remont ulicy Sikorskiego, ale to nie oznacza, że po centrum będzie nam łatwiej się poruszać. - Tuż obok będzie remontowana ulicy Chrobrego i będą kolejne utrudnienia. Z tym się musimy mierzyć, że takich przeszkód jeszcze w przyszłym roku będzie, ale w 2021 będzie tych utrudnień zdecydowanie mniej, bo z tych najważniejszych robót wyjdziemy. Jeszcze parę lat i Gorzów będzie naprawdę pięknym miastem – dodaje prezydent Gorzowa.

Cała rozmowa z prezydentem Gorzowa:


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->