Wiadomości

15 kilogramów tabletek ecstasy u młodego mieszkańca Gorzowa

27 listopada 2019, 09:05, red
Fot. Lubuska policja
Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca Gorzowa, który posiadał blisko 33 tysiące tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kilogramów o wartości szacowanej na 800 tys. zł. Mężczyzna miał także 2 kg innych substancji, które poddane zostaną badaniom. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Na początku listopada na terenie Gorzowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem osobowym. Kierowca samochodu był typowany przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych jako osoba mogąca posiadać znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem.

- W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności znaleźli oni blisko 33 tysiące tabletek ecstasy o wadze ponad 15 kilogramów. Wartość tych narkotyków to blisko 800 tys. zł. Mężczyzna posiadał również 2 kilogramy innych substancji, które poddane zostaną profesjonalnej ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład. Jednak są to najprawdopodbniej dopalacze. Narkotyki mogły pochodzić z nawet z krajów Europy Zachodniej – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Mieszkańcowi Gorzowa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

- Śledczy sprawdzają czy wcześniej część narkotyków nie została już wprowadzona na rynek oraz kto potencjalnie mógł je nabyć. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania – podkreśla Maludy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Cios w przestępczość narkotykową

1/6 Cios w przestępczość narkotykową

2/6 Cios w przestępczość narkotykową

2/6 Cios w przestępczość narkotykową

3/6 Cios w przestępczość narkotykową

3/6 Cios w przestępczość narkotykową

4/6 Cios w przestępczość narkotykową

4/6 Cios w przestępczość narkotykową

5/6 Cios w przestępczość narkotykową

5/6 Cios w przestępczość narkotykową

6/6 Cios w przestępczość narkotykową

6/6 Cios w przestępczość narkotykową

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości