Przedszkolanka z Gorzowa odpowie przed sądem za szarpanie dzieci

1 października 2019, 19:25, red
fot. archiwum
Po roku śledztwa, sprawa przedszkolanki Katarzyny G., która naruszyła nietykalność cielesną dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie trafiła w końcu do sądu. Prokurator skierował właśnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów.

W poniedziałek 8 października 2018 roku portal gorzowianin.com poinformował jako pierwszy o tym, co działo się w Przedszkolu Miejskim nr 17 przy ul. Maczka w Gorzowie. Dziennikarze portalu ustalili, że 52-letnia Katarzyna G., wychowawczyni grupy do której chodziły 5 i 6-latki, miała znęcać się nad dziećmi od początku roku szkolnego. Według relacji jednej z mam, która opowiedziała nam o całej sprawie, dzieci były ciągnięte za uszy, robiono im „skarbonkę” czyli uderzano w szczękę od spodu, a także ciągnięto za włosy do tyłu czy po prostu szarpano.

Sprawa przedszkolanki trafiła do prokuratury i kuratorium, a dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 17 odsunęła nauczycielkę od obowiązków. Po trwającym kilka miesięcy śledztwie, w piątek 5 kwietnia 2019 roku kobieta usłyszała zarzuty. Prokurator przedstawił Katarzynie G. łącznie 12 zarzutów. Dotyczą one naruszenia nietykalności cielesnej 12 dzieci, które były pod jej opieką. Kobieta została przesłuchana, nie przyznała się do winy i odmówiła składania zeznań. Natomiast pod koniec września 2019 roku prokurator prowadzący sprawę skierował w końcu akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Sprawa przedszkolanki trafi niebawem na wokandę.

52-letnia Katarzyna G. będzie odpowiadała z artykułu 217 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->