Ruszają testy i szkolenia na nowych Twistach

30 września 2019, 08:00, red
fot. archiwum
W poniedziałek 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą nowe tramwaje od Pesy. Wszystkie tramwaje, które do tej pory dotarły do Gorzowa będą przechodziły testy, a motorniczowie przez najbliższe dwa miesiące będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych Twistów. Dlatego też kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do tej pory do Gorzowa przyjechało 11 tramwajów od Pesy, natomiast pozostałe trzy Twisty mają zostać dostarczone do naszego miasta w październiku. Chociaż data wznowienia kursowania tramwajów na linii nr 1 nie jest jeszcze pewna (według ostatnich zapowiedzi tramwaje mogłyby wrócić na tory najwcześniej w grudniu 2019 roku) to wszystkie pojazdy muszą przejść obowiązkowe testy. Natomiast motorniczowie muszą odbyć szkolenie z obsługi nowoczesnych Twistów.

Testy tramwajów i szkolenia motorniczych ruszają w poniedziałek 30 września i mają potrwać dwa miesiące – aż do soboty 30 listopada. Twisty będą jeździły od pętli tramwajowej „Wieprzyce” torowiskiem przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada aż do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza.

- Jazdy szkoleniowe będą prowadzone w ruchu ciągłym. Dlatego też prosimy kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez torowisko tramwajowe. Również piesi powinni zachować ostrożność podczas przechodzenia przez torowisko, ponieważ odzwyczailiśmy się od obecności tramwajów na gorzowskich drogach. Ważne jest również zwracanie uwagi na funkcjonujące oznakowanie pionowe i poziome - podkreśla Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości