Wiadomości

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana w Gorzowie

9 września 2019, 10:23
fot. CBŚP
Policjanci z CBŚP wraz z Lubuskim Urzędem Celno-Skarbowym zlikwidowali na terenie Gorzowa nielegalną fabrykę papierosów. Profesjonalna fabryka była ukryta w jednej z hal po dawnym zakładzie produkcji spożywczej. Służby zatrzymały pięciu mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty.

Na początku września Centralne Biuro Śledcze Policji wraz z Lubuskim Urzędem Celno-Skarbowym przeprowadziło akcję wymierzoną w przestępczość akcyzową. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, która mieściła się na terenie jednej z hal po dawnym zakładzie produkcji spożywczej w Gorzowie.

- Wewnątrz budynku zatrzymano 5 mężczyzn, dwóch Polaków i trzech obcokrajowców. Przejęto także profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz blisko 60 tysięcy gotowych papierosów i ok. 2 tony krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również materiały służące do produkcji wyrobów tytoniowych – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także o charakterze karnoskarbowym. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości