Wiadomości

Kolejne awarie taboru i odwołane pociągi

2 września 2019, 14:21, mk
Nie mają szczęścia mieszkańcy północnej części naszego regionu do połączeń kolejowych. Dziś rano odwołano pociąg na trasie z Gorzowa w kierunku Kostrzyna. Nasi czytelnicy skarżyli się na brak informacji.
- Od samego rana nie jeżdżą pociągi na trasie Gorzów - Kostrzyn i Kostrzyn - Gorzów. Brak jest konkretnych informacji. Dzieci nie mogą dotrzeć do szkoły, a dorośli do pracy. Dworce PKP przepełnione – pisał w wiadomości do naszej redakcji jeden z czytelników.

Jak się okazuje, przyczyna odwołania połączeń jest taka sama, jak zazwyczaj. Są to problemy taborowe, z którymi to Lubuski oddział Przewozów Regionalnych boryka się od dłuższego czasu. Wcześniej z powodu awarii spalinowych zespołów trakcyjnych (potocznie nazywanych szynobusami), odwoływano wiele połączeń. Dziś zawiodły hamulce.

- Z powodów awarii taboru Lubuski oddział Przewozów Regionalnych zmuszony został do odwołania połączeń porannych od stacji w Kostrzynie w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Awarii uległ system hamulcowy, co uniemożliwiło jazdę autobusu szynowego. Nieoczekiwana awaria nie pozwoliła na zapewnienie w szybkim czasie autobusów komunikacji zastępczej. Lubuski oddział Przewozów Regionalnych serdecznie przeprasza wszystkich Pasażerów za powstałe w wyniku awarii utrudnienia i niedogodności w podróży – mówi Paweł Nijaki, rzecznik prasowy Lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Problemy z taborem w naszym regionie, to nie nowość. Przewoźnik prowadzi naprawy pojazdów uszkodzonych w wyniku licznych zdarzeń losowych: kolizji, wypadków z pojazdami drogowymi i zwierzyną leśną itp. Trwają też naprawy gwarancyjne. Sytuacja ma poprawić się pod koniec roku, kiedy do naszego województwa mają trafić dwa spalinowe zespoły trakcyjne SA139 z homologacją umożliwiającą ich eksploatację na terenie Niemiec. W listopadzie 2020 roku tabor wzbogaci się też o kolejne dwa trójczłonowe składy z napędem spalinowym serii 36WEhd.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości